Gå til hovedindhold

XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort

XFXEAN: 0840191503733
Pris fra 2.209 krtil 2.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 710 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2209 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8GB
2.209 kr
Til butik
XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8GB billede

Produktinformation

XFX Swift Radeon RX 9060 - Gaming Edition - Grafikkort - Radeon RX 9060 - 8 GB GDDR6 - PCIe 5.0 - 2x DisplayPort, 1x HDMI - Sort

Produktspecifikationer

Mærke: XFX
Artikel nr.: RX-96SWFT8BC
EAN: 0840191503733
Varenr.: 1003899016
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8GB
2.384 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8GB
2.599 kr
Til butik
XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8GB billede

Produktinformation

XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8GB Oplev en ny dimension af gaming med XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8GB. Denne kraftfulde grafikkort er designet til at levere en uimodståelig ydelse, der bringer dine spil til live med fantastiske grafiske detaljer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: XFX
Kategori: Grafikkort
EAN: 0840191503733
Varenr.: 123988
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
XFX Swift AMD Radeon RX 9060 8 GB grafikkort
2.899 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
XFX Swift AMD Radeon RX 9060 8 GB grafikkort
2.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.209 kr2.209 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.384 kr2.384 krKøb
3Ultrashop2.599 kr2.599 krKøb
4Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
5Vivas DK2.919 kr2.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort

PriceData har fulgt prisen på XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort i 104 dage. Laveste pris i perioden er 2.209 kr (registreret d. 25. maj 2026), højeste er 2.697 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.594 kr.

Den nuværende pris på 2.209 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for XFX Radeon RX 9060 Gaming Edition 8 GB grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20262.209 kr46 kr (2%)
19. maj 20262.255 kr48 kr (2%)
12. maj 20262.303 kr46 kr (2%)
5. maj 20262.349 kr49 kr (2%)
27. apr. 20262.398 kr50 kr (2%)
21. apr. 20262.448 kr51 kr (2%)
14. apr. 20262.499 kr93 kr (4%)
13. apr. 20262.592 kr21 kr (1%)
11. apr. 20262.613 kr21 kr (1%)
9. apr. 20262.634 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret