Gå til hovedindhold

XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml

CASAMORATIParfume og eau de cologneEAN: 8033488153557
Pris fra 1.449 krtil 2.125 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 676 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.437 kr 11. apr.

Sammenlign priser på XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1449 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Xerjoff Casamorati Mefisto EDP 100 ml
1.449 kr
Til butik
Xerjoff Casamorati Mefisto EDP 100 ml billede

Produktinformation

🧴 Strålende citrusfriskhed · Klassisk barbershop-udtryk · Elegant, varig signatur En sofistikeret eau de parfum, der forener lysende middelhavscitrus med aromatiske og pudrede nuancer. Duften åbner sprødt og rent, glider over i et elegant, floralt hjerte og lander i en blød, træagtig musk, der giver en velplejet, tidløs følelse – perfekt til dig, der ønsker en klassisk, men moderne signaturduft. Duftprofil Top: Bergamot, grapefrugt og italiensk citron for en klar, sprød start. Hjerte: Lavendel, iris og et strejf af rose, der skaber en ren, barbershop-inspireret elegance. Bund: Sandeltræ, cedertræ og musk for en smidig, varm afrunding med diskret dybde. Fordele Eau de Parfum-koncentration med god holdbarhed og moderat projection. Balanceret mellem friskhed og blød varme – velegnet året rundt. Elegant og velsoigneret udtryk til både hverdag og særlige lejligheder. Klassisk maskulin profil, som også tiltaler alle, der elsker rene, pudrede citrusdufte. Sådan bruger du produktet Påfør 1–3 sprays på rene, tørre pulspunkter (hals, bryst, håndled). Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften udvikle sig på huden. Ønsker du mere intensitet, kan du tilføje et ekstra spray på tøjet fra ca. 20 cm afstand. Opbevar køligt og mørkt for at bevare duftens kvalitet. Resultat En ren, lys og velpoleret duftsignatur med tydelig citrusglans, silkeblød lavendel- og irisnuance samt en behagelig, træagtig base, der bliver hos dig gennem dagen uden at virke overvældende.

Produktspecifikationer

Mærke: Xerjoff
Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 8033488153557
EAN: 8033488153557
Varenr.: 8033488153557
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
CASAMORATI Mefisto Eau De Parfum 100ml
2.009 kr
Til butik
CASAMORATI Mefisto Eau De Parfum 100ml billede

Produktinformation

Mefisto Eau De Parfum er en frisk og elegant duft med italiensk karakter og orientalsk nuance. Den åbner med en sprudlende citruskombination af calabrisk citron, grapefrugt, bergamot og lavendelblomster, som giver en luftig og maritim fornemmelse.

Produktspecifikationer

Mærke: CASAMORATI
Kategori: Nichedufte
Artikel nr.: XJ.CM.MEF
EAN: 8033488153557
Varenr.: 3341330
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml
2.125 kr
Til butik
XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum  100 ml billede

Produktinformation

Mefisto Casamorati – En hyldest til tidløs italiensk elegance.Mefisto Casamorati er en fremtrædende kollektion, der forener vintagecharme med moderne raffinement, inspireret af den gyldne æra inden for klassisk italiensk parfumekunst.Duften åbner med en forfriskende eksplosion af kalabrianske citroner, grapefrugt, bergamot og aromatisk lavendel, der skaber et klart og opmuntrende førsteindtryk. I hjertet findes en blød, pudret blomsterharmoni af florentinsk iris og rig roseabsolut, der fremkalder essensen af raffineret italiensk stil.Når duften sætter sig, danner rav, musk, cedertræ og Mysore-sandeltræ en varm og elegant bund, der giver dybde og varig sofistikering til dette aromatiske mesterværk.Noter:Top: Kalabrisk citron, Grapefrugt, Bergamot, LavendelblomsterHjerte: Florentinsk iris, RoseabsolutBund: Rav, Cedertræ, Musk, Mysore-sandeltræ XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: XERJOFF
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 100.000000000
Artikel nr.: XJ.CM.MEF
EAN: 8033488153557
Varenr.: 4104-132-0100

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK1.449 kr1.449 krKøb
2Cocopanda DK2.009 kr2.009 krKøb
3Lyko DK2.125 kr2.125 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml

PriceData har fulgt prisen på XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.437 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.995 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.573 kr.

Den nuværende pris på 1.449 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 27% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for XERJOFF Casamorati Mefisto Eau de Parfum 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20261.449 kr546 kr (27%)
4. maj 20261.995 kr546 kr (38%)
15. apr. 20261.449 kr12 kr (1%)
11. apr. 20261.437 kr12 kr (1%)
13. dec. 20251.449 kr207 kr (13%)
12. dec. 20251.656 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret