Gå til hovedindhold

XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml

CASAMORATIParfume og eau de cologneEAN: 8033488151652
Pris fra 1.749 krtil 2.125 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 376 kr (18% besparelse)

Sammenlign priser på XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1749 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
XerJoff Casamorati 1888 Dama Bianca EDP 100 ml
1.749 kr
Til butik
XerJoff Casamorati 1888 Dama Bianca EDP 100 ml billede

Produktinformation

⭐ Sanselig floral-vanilje · Elegant, cremet og let pudret · EDP med imponerende holdbarhed En lys og betagende duft, hvor sprød citrus åbner ballet og baner vejen for et blødt, pudret hjerte af iris og jasmin. XerJoff Casamorati 1888 Dama Bianca EDP udfolder sig som en silkeblød omfavnelse på huden: først livlige noter af kumquat og lime, der hurtigt smelter sammen med florale nuancer af iris, viol og syrén. I bunden ligger en luksuriøs kombination af vanilje, hvid musk, ambrette og cremede trænoter, der giver dybde, rundhed og en nærmest fløjlsglat finish. Duften kort fortalt Top: Kumquat, lime Hjerte: Italiensk iris, jasmin, viol, syrén Bund: Vanilje, hvid musk, ambrette, malt, sandeltræ, cedertræ Duftfamilie: Floral-vanilje med let pudrede facetter Udtryk: Elegant, feminin og indbydende – lys, men med raffineret dybde Fordele EAU DE PARFUM-koncentration for mærkbar sillage og lang holdbarhed. Balancerer friskhed og varme – velegnet både til hverdag og særlige anledninger. Pudret iris og fløjlsblød vanilje skaber et sofistikeret, rent indtryk. Udvikler sig smukt på huden fra sprød citrus til cremet, omsluttende finish. Sådan bruger du den Spray 1–3 gange på pulspunkter (hals, håndled, bryst) fra ca. 15–20 cm afstand. For ekstra dybde: påfør på ren, let fugtet hud eller over en neutral bodylotion. Undgå gnidning af håndled, så duften bevarer sin naturlige udvikling. Kan let mistes over tøj fra afstand – undgå sarte tekstiler og smykker. Hvornår passer den bedst? Anledning: Arbejdsdag, middage, dates og festlige begivenheder. Årstid: Forår, sommer og efterår; fungerer også som en lys signaturduft i vinterhalvåret. Holdbarhed og sillage: Moderat til markant, ofte 6–8+ timer afhængigt af hudtype og mængde. Gode vaner Opbevar køligt og væk fra direkte sollys for at bevare duftens kvalitet. Kun til udvortes brug. Undgå kontakt med øjne og irriteret hud. Indeholder alkohol – brandfarlig væske og damp. Holdes væk fra åben ild og varmekilder. Se emballagen for fuld og opdateret ingrediensliste samt eventuelle allergener.

Produktspecifikationer

Mærke: Xerjoff
Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 8033488151652
EAN: 8033488151652
Varenr.: 8033488151652
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
CASAMORATI Dama Bianca Eau De Parfum 100ml
2.009 kr
Til butik
CASAMORATI Dama Bianca Eau De Parfum 100ml billede

Produktinformation

Dama Bianca Eau De Parfum er en pudret og blomstrende duft, der afspejler en tidlig middelhavsmorgen. Den åbner med friske noter af lime, kinesisk kumquat og florentinsk iris, som giver et lyst og optimistisk præg.

Produktspecifikationer

Mærke: CASAMORATI
Kategori: Nichedufte
Artikel nr.: XJ.CM.DBN
EAN: 8033488151652
Varenr.: 3341324
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml
2.125 kr
Til butik
XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum  100 ml billede

Produktinformation

Dama Bianca fra Casamorati – Hviskende blød elegance.Sårbar, strålende og uimodståeligt feminin, Dama Bianca er en hyldest til tidløs skønhed gennem italiensk parfumekunst. Denne graciøse duft fortryller fra første indånding med en funklerende blanding af lime og kinesisk kumquat.I hjertet blomstrer en buket af egyptisk jasmin, liljekonval, viol og syrin, der vækker en blød elegance.Basenoterne af indonesisk sandeltræ, cedertræ, blød hvid musk og vanilje fra Zanzibar omfavner huden i et pudret, trøstende greb – elegant, men jordnært, let, men sensuelt.Som en del af Casamoratis vintagekollektion er Dama Bianca en duft af subtil charme og stille lokkelse.Noter:Top: Lime, Kinesisk kumquatHjerte: Egyptisk jasmin, Liljekonval, Viol, SyrinBund: Cedertræ, Hvid musk, Sandeltræ, Vanilje fra ZanzibarVegansk XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: XERJOFF
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 100.000000000
Artikel nr.: XJ.CM.DBN
EAN: 8033488151652
Varenr.: 4104-137-0100

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK1.749 kr1.749 krKøb
2Cocopanda DK2.009 kr2.009 krKøb
3Lyko DK2.125 kr2.125 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml

PriceData har fulgt prisen på XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.711 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.730 kr.

Den nuværende pris på 1.749 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 2 prisændringer for XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 2 prisændringer for XERJOFF Casamorati Dama Bianca Eau de Parfum 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. dec. 20251.749 kr38 kr (2%)
4. dec. 20251.711 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret