Gå til hovedindhold

WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm

WeraRedskaberPremium kvalitet med holdefunktionProfessionelle håndværkere og værkstederEAN: 4013288164407

Wera 6000 Joker 4 nøglesæt med unik holdefunktion og skraldemekanik. 4 størrelser (10-19mm) i robust taske til professionelt værktøjsarbejde. Læs mere

Pris fra 676 krtil 1.529 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 853 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 666 kr 13. apr.

Sammenlign priser på WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 676 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera Joker - Kombinationsnøglesæt - 4 stykker - i bærepung
676 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera Joker Gaffelnøgle og ringskralde sæt, 4 dele
703 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Wera Joker Kombinationsnøglesæt 4 Dele
715 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 6000 Joker 4, gaffel/ring-skraldenøglesæt, 4 dele
869 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Ring-gaffelnøgler med skralde Wera
-39%873,75 kr
Før 1.430 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm
1.052 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm
1.156,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ringgaffelskraldenøgle sæt 10-19mm
1.198,75 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wera 6000 Joker 4, gaffel/ring-skraldenøglesæt, 4 dele
1.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wera 6000 Joker 4, gaffel/ring-skraldenøglesæt, 4 dele
1.529 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK676 kr715 krKøb
2Proshop DK703 kr742 krKøb
3CompuMail DK715 kr715 krKøb
4LavprisVærktøj869 kr869 krKøb
5Globaltools.dk873,75 kr873,75 krKøb
6Elvvs.dk1.052 kr1.052 krKøb
7vvsfittings.dk1.156,25 kr1.156,25 krKøb
8MaintainIt1.198,75 kr1.198,75 krKøb
9LavprisVVS1.499 kr1.499 krKøb
10BilligVVS DK1.529 kr1.529 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wera 6000 Joker 4 nøglesæt

Wera

Wera 6000 Joker 4 nøglesæt med unik holdefunktion og skraldemekanik. 4 størrelser (10-19mm) i robust taske til professionelt værktøjsarbejde.

• wera nøgler
• skraldenøgler
• ringgaffelnøgle
• joker nøgler
• værktøjssæt
• Professionelle håndværkere og værksteder
• Premium kvalitet med holdefunktion

Beskrivelse

Wera 6000 Joker 4 er et premium ringgaffel-skraldenøglesæt med revolucionerende teknologi. Sættet indeholder 4 nøgler (10, 13, 17 og 19mm) i en robust opbevaringstaske. Den innovative holdefunktion via metalplade i gaflen forhindrer at skruer og møtrikker tabes under arbejdet. Skraldemekanismen har 80 tænders finfortanding for maksimal fleksibilitet i snævre montagesituationer. Nøglerne er fremstillet af højtydende krom-molybdæn-stål med nikkel-krom belægning for optimal korrosionsbeskyttelse. Den specielle smedegeometri sikrer høj momentoverførsel og bøjningsstyrke. Take it easy farvesystem gør det nemt at identificere den rigtige størrelse. Ideelt til professionelle håndværkere, værksteder og industri hvor præcision og effektivitet er afgørende.

Specifikationer

materiale:Krom-molybdæn-stål
belægning:Nikkel-krom
opbevaring:Robust taske medleveret
slutanslag:Integreret
returvinkel:30 grader
størrelser:10mm, 13mm, 17mm, 19mm
holdefunktion:Metalplade i gaffel
smedegeometri:Specialudviklet
identifikation:Take it easy farvesystem
skraldemekanik:80 tænders finfortanding

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er holdefunktionen i Wera Joker nøgler?

Metalpladen i gaflen fastholder skruer og møtrikker med ekstra hårde tænder, så de ikke tabes under arbejdet.

Hvad betyder 30° returvinkel?

Det betyder du ikke behøver at vende nøglen helt rundt - kun 30 grader før næste greb, hvilket sparer tid ved skruning.

Er nøglerne korrosionsbeskyttede?

Ja, de har nikkel-krom belægning på højtydende krom-molybdæn-stål for maksimal korrosionsbeskyttelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm

PriceData har fulgt prisen på WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 640 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 704 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 676 kr.

Den nuværende pris på 676 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for WERA 6000 Joker 4 Set 1 gaffelnøgle- og ringskralde sæt, 4 dele 10-19mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026676 kr2 kr (0%)
5. maj 2026678 kr2 kr (0%)
30. apr. 2026676 kr3 kr (0%)
25. apr. 2026673 kr7 kr (1%)
13. apr. 2026666 kr12 kr (2%)
6. apr. 2026678 kr1 kr (0%)
25. mar. 2026679 kr8 kr (1%)
10. mar. 2026687 kr2 kr (0%)
4. mar. 2026685 kr6 kr (1%)
3. mar. 2026679 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret