Gå til hovedindhold

Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml

WellaShampoo og balsamKeratin beskyttelseReparation af skadet hårEAN: 4064666102634

Reparerende shampoo med keratin, jojobaolie og arganolie som genopbygger skadet hår og efterlader det blødt og glansfyldt. Læs mere

Pris fra 62 krtil 285 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 223 kr (78% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 49 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 62 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wella SP - Luxe Oil Keratin Protect Shampoo - - 200 ml
62 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wella Luxe Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml
62 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Wella SP LuxeOil Keratin Protect Shampoo 200ml
-63%69 kr
Før 189 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hobbix
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Wella professionals SP luxe oil keratin protect shampoo 200ml
79 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Wella Professionals SP Luxe Oil Keratin Protect Shampoo 200ml
-40%84 kr
Før 140 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Wella SP LUXE OIL Keratin Protect Shampoo, 200 ml.
-68%89 kr
Før 275 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Wella SP LuxeOil Keratin Protect Shampoo (200ml)
-60%115 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Wella Professionals Sp Luxeoil Keratin Protect Shampoo 200 ml
-42%165 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml
271 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Wella Professionals SP Wella Luxeoil Keratin Protect Shampoo 200
285 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK62 kr101 krKøb
2Proshop DK62 kr101 krKøb
3Teknikproffset DK69 kr118 krKøb
4Hobbix79 kr79 krKøb
5Cocopanda DK84 kr84 krKøb
6Brandshop89 kr89 krKøb
7Bangerhead DK115 kr115 krKøb
8NiceHair.dk165 kr165 krKøb
9NordicFeel DK271 kr271 krKøb
10Lyko DK285 kr285 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wella SP LuxeOil Keratin Protect Shampoo 200ml

Wella

Reparerende shampoo med keratin, jojobaolie og arganolie som genopbygger skadet hår og efterlader det blødt og glansfyldt.

• Reparation af skadet hår
• Keratin beskyttelse

Beskrivelse

Wella SP LuxeOil Keratin Protect Shampoo er en luksuriøs nærende shampoo designet til at reparere og beskytte skadet hår. Beriget med keratin protein, jojobaolie, arganolie og mandelolie trænger den dybt ind i hårfibrene og genopbygger alle former for skader. Panthenol-indholdet tilfører håret en naturlig glans og holder det fugtmættet. Shampooen skaber et cremet skum der renser blidt og efterlader håret mere smidigt og modstandsdygtigt. Ideel for alle hårtyper, men særligt effektiv til skadet og behandlet hår som trænger til ekstra pleje og beskyttelse.

Specifikationer

Indhold:200ml
Hårtype:Alle typer, især skadet hår
Arganolie:Tilfører glans
Panthenol:Giver naturlig glans
Jojobaolie:Nærer og fugter
Konsistens:Cremet skum
Mandelolie:Beskytter mod skader
Keratin protein:Genopbygger hårfibre

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan denne shampoo bruges på farvet hår?

Ja, Wella SP LuxeOil Keratin Protect Shampoo er specielt formuleret til at beskytte og pleje farvet og kemisk behandlet hår med sin skånsomme rensende formel.

Hvor ofte skal man bruge denne shampoo?

Shampooen kan bruges dagligt eller efter behov. Ved meget skadet hår anbefales det at bruge den 2-3 gange ugentligt sammen med en passende balsam.

Indeholder shampooen sulfater?

Wella SP LuxeOil serien er formuleret med skånsomme rensemidler, men for præcise ingredienslister anbefales det at tjekke produktemballagen eller kontakte Wella Professionals.

Hvor lang tid holder en 200ml flaske?

En 200ml flaske holder typisk 1-2 måneder ved normal brug, afhængigt af hårlængde og hvor ofte du vasker hår. Brug kun en lille mængde for bedste resultat.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml

PriceData har fulgt prisen på Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml i 118 dage. Laveste pris i perioden er 49 kr (registreret d. 27. april 2026), højeste er 62 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 56 kr.

Den nuværende pris på 62 kr er 11% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Wella Professionals SP Luxe Hair Oil Keratin Protect Shampoo 200 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 202662 kr13 kr (27%)
27. apr. 202649 kr13 kr (21%)
25. mar. 202662 kr12 kr (24%)
12. mar. 202650 kr12 kr (19%)
11. mar. 202662 kr12 kr (24%)
5. feb. 202650 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret