Gå til hovedindhold

Western Digital WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0829686008984
Pris fra 6.577 krtil 7.249 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 672 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.553 kr 28. mar.

Sammenlign priser på WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6577 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424AL5204 24TB 3.5" Serial Attached SCSI 3 7200rpm
6.577 kr
Til butik
WD Ultrastar DC HC580 Harddisk WUH722424AL5204 24TB 3.5" Serial Attached SCSI 3 7200rpm billede

Produktinformation

WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5" - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 0F62802
EAN: 0829686008984
Varenr.: 1002215640
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
6.707 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Ultrastar Dc Hc580 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sas Hdd
7.249 kr
Til butik
Wd Ultrastar Dc Hc580 24tb 3.5 tommer 7200r/min Sas Hdd billede

Produktinformation

24 TB kapacitet i 3,5" formfaktor understøtter tæt serverlagring 7200 rpm og 298 MiB/s vedvarende overførsel giver hurtig dataadgang 12 Gbit/s SAS-grænseflade sikrer problemfri integration med servere 2,5 M timers MTBF og UBER <1 pr. 10^15 læste bit for driftssikkerhed i enterprise-klassen 512 MB buffer og 550 TB/år arbejdsmængdegrænse reducerer databutikpropper...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: SAS HHD
Artikel nr.: 0F62802
EAN: 0829686008984
Varenr.: 5020022711

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.577 kr6.577 krKøb
2CS MEGASTORE DK6.707 kr6.707 krKøb
3Dustin DK7.249 kr7.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 4.327 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 7.374 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.525 kr.

Den nuværende pris på 6.577 kr er 19% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 56 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for WD Ultrastar DC HC580 WUH722424AL5204 - Harddisk - Data Center - 24 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20266.577 kr37 kr (1%)
29. maj 20266.614 kr1 kr (0%)
28. maj 20266.613 kr74 kr (1%)
27. maj 20266.687 kr1 kr (0%)
26. maj 20266.688 kr58 kr (1%)
25. maj 20266.630 kr1 kr (0%)
24. maj 20266.631 kr36 kr (1%)
23. maj 20266.667 kr93 kr (1%)
22. maj 20266.574 kr36 kr (1%)
21. maj 20266.610 kr37 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret