Gå til hovedindhold

Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

SeagateHarddiskeEAN: 8719706431378
Pris fra 6.938 krtil 8.936 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.998 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.802,31 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6938 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB
6.938 kr
Til butik
Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB billede

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Strømforsyning
Farve: 2
Artikel nr.: ST20000NM007H
EAN: 8719706431378
Varenr.: 20303575
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Exos X24 Harddisk ST20000NM007H 20TB 3.5" Serial Attached SCSI 3 7200rpm
6.939 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Exos X24 20tb 3.5 tommer 7200r/min Sas Hdd
7.619 kr
Til butik
Seagate Exos X24 20tb 3.5 tommer 7200r/min Sas Hdd billede

Produktinformation

Kapacitet på 20 TB gør det nemmere at konsolidere store arkiver og sikkerhedskopier Ydelse på 7200 rpm og en gennemsnitshastighed på 285 MB/s holder arbejdsbelastningen stabil 12 Gb/s SAS-interface og 512 MB cache reducerer I/O-flaskehalse RV-sensorer og UBER under 1 pr. 10^15 bit beskytter dataintegriteten Lavt strømforbrug, 6,5 W i tomgang, hjælper med at reducere driftsomkostninger og varmeudvikling...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: SAS HHD
Artikel nr.: ST20000NM007H
EAN: 8719706431378
Varenr.: 5020043687
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Exos X24 - 20TB - Harddisk - ST20000NM007H - SAS3 - 3.5"
8.936 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK6.938 kr6.938 krKøb
2CompuMail DK6.939 kr6.939 krKøb
3Dustin DK7.619 kr7.705,25 krKøb
4Proshop DK8.936 kr8.936 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

PriceData har fulgt prisen på Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB i 183 dage. Laveste pris i perioden er 3.239 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 6.975 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.582 kr.

Den nuværende pris på 6.938 kr er 51% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Seagate Exos X24 ST20000NM007H - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5 - SAS 12Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20266.938 kr37 kr (1%)
28. maj 20266.975 kr902 kr (15%)
15. maj 20266.073 kr290 kr (5%)
12. maj 20266.363 kr290 kr (5%)
9. maj 20266.073 kr686 kr (13%)
9. apr. 20265.387 kr388 kr (8%)
13. mar. 20264.999 kr196,69 kr (4%)
4. mar. 20264.802,31 kr266,31 kr (6%)
28. feb. 20264.536 kr111 kr (2%)
27. feb. 20264.647 kr111 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret