Gå til hovedindhold

WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

WDComputerkomponenterEAN: 0718037902777
Pris fra 6.009 krtil 7.714 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.705 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.559 kr 4. mar.

Sammenlign priser på WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6009 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm
6.009 kr
Til butik
WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Red Pro WD202KFGX - Harddisk - Enterprise - 20 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 512 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WD202KFGX
EAN: 0718037902777
Varenr.: 1003121597
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Red Pro 20tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
6.874 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm
6.979 kr
Til butik
WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5 Serial ATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB WD Red Pro Harddisk WD202KFGX tilbyder en imponerende lagerkapacitet på 20TB og er designet specielt til brug i NAS-systemer (Network Attached Storage). Med en hurtig dataoverførsel på op til 600 MB/s (SATA-600) og en ha...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 0718037902777
Varenr.: 119064
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Red Pro - 20TB - Harddisk - WD202KFGX - SATA-600 - 3.5"
7.714 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.009 kr6.009 krKøb
2Dustin DK6.874 kr6.960,25 krKøb
3Ultrashop6.979 kr6.979 krKøb
4Proshop DK7.714 kr7.714 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm

PriceData har fulgt prisen på WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm i 166 dage. Laveste pris i perioden er 4.021 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 6.874 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.072 kr.

Den nuværende pris på 6.009 kr er 18% over normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Red Pro Harddisk WD202KFGX 20TB 3.5" Serial ATA-600 7200rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20266.009 kr120 kr (2%)
28. maj 20265.889 kr24 kr (0%)
26. maj 20265.913 kr48 kr (1%)
24. maj 20265.961 kr48 kr (1%)
23. maj 20266.009 kr192 kr (3%)
22. maj 20266.201 kr1 kr (0%)
21. maj 20266.200 kr24 kr (0%)
20. maj 20266.224 kr37 kr (1%)
19. maj 20266.261 kr37 kr (1%)
18. maj 20266.298 kr37 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret