Gå til hovedindhold

Western Digital WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Western DigitalOptiske drevEAN: 0718037904610
Pris fra 1.089 krtil 3.124 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.035 kr (65% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1089 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Green SN3000 NVMe SSD SSD WDS200T4G0E 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.089 kr
Til butik
WD Green SN3000 NVMe SSD SSD WDS200T4G0E 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

Oplev den imponerende hastighed og pålidelighed med WD Green SN3000 NVMe SSD, model WDS200T4G0E. Denne 2TB M.2 PCI Express 4.0 x4 NVMe SSD er skabt til at optimere din computers ydeevne og opbevaringskapacitet. Med hurtigere læse- og skrivehastigheder end...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 0718037904610
Varenr.: 82439
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)
1.767 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WD Green SN3000 NVMe SSD 2 TB - PCIe 4.0 M.2
-9%1.999 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
WD Green SN3000 NVMe SSD 2 TB - PCIe 4.0 M.2 billede

Produktinformation

Hurtig og pålidelig NVMe-lagring til din PCOpgrader din computer med WD Green SN3000 og få lynhurtige indlæsnings- og overførselstider til hverdagens opgaver, gaming og kreativt arbejde. Den kompakte M.2 NVMe SSD på 2 TB giver masser af plads til operativsystem, programmer og filer, så din PC føles responsiv fra start til slut.Ydelse, der kan mærkesMed læsehastigheder op til 5.000 MB/s og skrivehastigheder op til 4.200 MB/s udnytter drevet PCI Express 4.0 for hurtigt dataflow. Den slanke 2280-formfaktor passer i moderne stationære og bærbare PC’er, hvor du ønsker hurtig lagring uden at optage meget plads.Kapacitet: 2 TBFormfaktor: M.2 (2280)Grænseflade: PCI Express 4.0Læsehastighed: Op til 5.000 MB/sSkrivehastighed: Op til 4.200 MB/sKomponent til: PCDriftstemperatur: 0 – 80 °COpbevaringstemperatur: -40 – 85 °CBredde: 22 mmDybde: 80 mmHøjde: 1 mmVægt: 5,4 g...

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Lagring
Vægt: 0.06g
EAN: 0718037904610
Varenr.: 2155193
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WD Green SN3000 NVMe SSD 2 TB - PCIe 4.0 M.2
-9%2.019 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Sandisk WD Green SN3000 NVMe SSD 2TB
2.699 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Green Sn3000 2tb Ssd M.2 Pcie 4.0
3.124 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.089 kr1.089 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.767 kr1.767 krKøb
3Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
4Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb
5Komplett DK2.699 kr2.699 krKøb
6Dustin DK3.124 kr3.210,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.089 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.868 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.387 kr.

Den nuværende pris på 1.089 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 39% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for WD Green SN3000 WDS200T4G0E-00CPS0 - SSD - 2 TB - intern - M.2 2280 - PCIe 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.089 kr712 kr (40%)
24. maj 20261.801 kr712 kr (65%)
20. maj 20261.089 kr712 kr (40%)
18. maj 20261.801 kr712 kr (65%)
16. maj 20261.089 kr703 kr (39%)
15. maj 20261.792 kr703 kr (65%)
28. apr. 20261.089 kr779 kr (42%)
27. apr. 20261.868 kr779 kr (72%)
24. apr. 20261.089 kr779 kr (42%)
23. apr. 20261.868 kr779 kr (72%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret