Gå til hovedindhold

Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter)

WavinDiverse beklædningEAN: 5900360900321
Pris fra 22,5 krtil 2.189 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.166,5 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 21,25 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 22.5 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 mm med 9 mm isol. grå 100 mtr.
22,5 kr
Til butik
Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 mm med 9 mm isol. grå 100 mtr. billede

Produktinformation

Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 L=100 Ins9 grå EP. Anvendes til brugsvands- og varmeinstallationer

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: vvs
EAN: 5900360900321
Varenr.: 087128136
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tigris mp rør 16x2.0 l=100 ins9 grå ep
28,75 kr
Til butik
Tigris mp rør 16x2.0 l=100 ins9 grå ep billede

Produktinformation

Wavin Tigris MP Alsidigtsortiment af multilagsrørbaseret på PE-RT IIMed den velkendte Tigris-ydeevne og -kvalitettilbyder Wavin Tigris MP en avanceret multilagsløsningtil drikkevandsinstallationer samtvarme- og køleanlæg.Løsningen kombinerer nem installa...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
EAN: 5900360900321
Varenr.: 0200207837
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Tigris MP Rør 16x2.0 - Tigris MP Rør 16x2.0 mm med 9 mm isol. grå 100 mtr. - (100 meter)
2.189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1vvsfittings.dk22,5 kr22,5 krKøb
2MaintainIt28,75 kr28,75 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.189 kr2.258 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter)

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter) i 62 dage. Laveste pris i perioden er 21,25 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 388 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 126 kr.

Den nuværende pris på 22,5 kr er 82% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Wavin Tigris MP flerlagsrør med 9 mm grå isolering - 16 x 2,0 mm - 100 meter rulle / 087323416 - (100 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202622,5 kr6,25 kr (22%)
1. jun. 202628,75 kr6,25 kr (28%)
23. maj 202622,5 kr6,25 kr (22%)
22. maj 202628,75 kr6,25 kr (28%)
8. maj 202622,5 kr1,25 kr (6%)
24. apr. 202621,25 kr365,75 kr (95%)
23. apr. 2026387 kr365,75 kr (1721%)
14. apr. 202621,25 kr167,75 kr (89%)
6. apr. 2026189 kr56 kr (23%)
5. apr. 2026245 kr143 kr (37%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret