Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker

EL-GrossistenSanitetEAN: 4026294918483
Pris fra 38,8 krtil 42,5 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 3,7 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 37 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 38.8 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin Tigris K5 overgangsvinkel 16x1/2" med nippel
38,8 kr
Til butik
Wavin Tigris K5 overgangsvinkel 16x1/2" med nippel billede

Produktinformation

Wavin Tigris K5 og M5 presfittings er designet og udviklet til nem installation, optimeret flow performance, og så fløjter systemet ved ikke-presset samlinger. Tigris K5 og M5 er testet, således de opfylder betingelserne til at transportere vand i 50 år v...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 4026294918483
Varenr.: 15843019850063
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Tigris K5 ovg.vkl.16x1/2 - M/nippel
39 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker
42,5 kr
Til butik
Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker billede

Produktinformation

WavinTigris K5 er et radialt presfittingsystem med flerlags rør og fittings i PPSU. De væsentligste installationsområder er brugsvand, radiatorforbindelser og gulvvarme.Alle Tigris fittings opfylder de specifikke krav for brugsvandsinstallationer, radiato...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Vinkler med nippel
Størrelse: 1/2 ''
EAN: 4026294918483
Varenr.: 088164014

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN38,8 kr38,8 krKøb
2CS MEGASTORE DK39 kr78 krKøb
3vvsfittings.dk42,5 kr42,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker i 176 dage. Laveste pris i perioden er 35 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 42,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 38 kr.

Den nuværende pris på 38,8 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Wavin Tigris K5 vinkel med nippel 16 mm x 1/2''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 202638,8 kr
18. maj 202639 kr1,5 kr (4%)
15. maj 202640,5 kr2 kr (5%)
8. maj 202642,5 kr3,75 kr (10%)
4. maj 202638,75 kr1,75 kr (5%)
30. apr. 202637 kr1 kr (3%)
24. feb. 202636 kr1 kr (3%)
22. feb. 202637 kr1 kr (3%)
19. feb. 202638 kr
8. feb. 202638,75 kr1,25 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret