Gå til hovedindhold

Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast

WavinSanitetEAN: 4026294393068
Pris fra 389 krtil 519 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 130 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 259 kr 21. mar.

Sammenlign priser på Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 389 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin dæksel til 315 mm opføringsrør, Ø390 mm
389 kr
Til butik
Wavin dæksel til 315 mm opføringsrør, Ø390 mm billede

Produktinformation

Wavin dæksel til 315 mm korr.opføringsrør - Ø390 mm - sort plactic Tåler max belastning 150 kg Må ikke bruges i indkørsler og andre steder med trafik

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: black
Størrelse: 390 mm
EAN: 4026294393068
Varenr.: 192073315
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 315 mm plastdæksel til opføringsrør
423 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 315 mm plastdæksel til opføringsrør
451,05 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast
479 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin plastdæksel til opføringsrør - Ø315mm - Sort
519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS389 kr389 krKøb
2CS MEGASTORE DK423 kr462 krKøb
3EL-GROSSISTEN451,05 kr451,05 krKøb
4BilligVVS DK479 kr479 krKøb
5LavprisVærktøj519 kr519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast

PriceData har fulgt prisen på Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast i 164 dage. Laveste pris i perioden er 259 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 442,15 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 385 kr.

Den nuværende pris på 389 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Wavin dæksel Ø390 mm, til Ø315 mm opføringsrør, sort plast de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026389 kr34 kr (8%)
29. maj 2026423 kr1 kr (0%)
3. maj 2026424 kr15 kr (4%)
18. apr. 2026409 kr33,15 kr (7%)
17. apr. 2026442,15 kr33,15 kr (8%)
3. apr. 2026409 kr20 kr (5%)
29. mar. 2026389 kr130 kr (50%)
21. mar. 2026259 kr166 kr (39%)
20. mar. 2026425 kr166 kr (64%)
12. mar. 2026259 kr10 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret