Gå til hovedindhold

Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid

WavinEludstyrTrådløs med IR gulvfølerGulvvarmestyring og klimareguleringEAN: 5708525456115

Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med indbygget infrarød gulvføler. Styrer gulvvarme med præcision og har 100 meters trådløs rækkevidde. Læs mere

Pris fra 787 krtil 1.177,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 390,5 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 787 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 rumtermostat (IR) og telestat
787 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin AHC9000 Trådløs rumtermostat med infrarød sensor og telestat
804 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 - Trdls rumtermostat med infrard gulvfler (inkl. telestat)
821 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid
829 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid
965 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ahc9000 rum & tele m.ir trådløs
992,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin AHC 9000 rumtermostat (IR) og telestat
1.177,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk787 kr787 krKøb
2CS MEGASTORE DK804 kr843 krKøb
3WATTOO.DK821 kr821 krKøb
4LavprisVVS829 kr829 krKøb
5BilligVVS DK965 kr965 krKøb
6MaintainIt992,5 kr992,5 krKøb
7vvsfittings.dk1.177,5 kr1.177,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin AHC 9000 Trådløs Rumtermostat

Wavin

Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med indbygget infrarød gulvføler. Styrer gulvvarme med præcision og har 100 meters trådløs rækkevidde.

• rumtermostat
• gulvvarme termostat
• trådløs termostat
• wavin termostat
• ahc 9000
• gulvføler termostat
• vvs termostat
• varmeregulering
• Gulvvarmestyring og klimaregulering
• Trådløs med IR gulvføler

Beskrivelse

Wavin AHC 9000 er en avanceret trådløs rumtermostat designet til præcis styring af gulvvarmesystemer. Termostaten kombinerer måling af lufttemperatur med en indbygget infrarød gulvføler, der overvåger overfladetemperaturen på gulvet direkte under enheden.

Termostaten kommunikerer trådløst med Wavin AHC 9000 gulvvarmestyreenheden op til 100 meters afstand og tilbyder fleksibel installation uden kabler. Det klare display viser den aktuelle temperatur, mens den store drejeknap gør det nemt at justere den ønskede temperatur. Du kan indstille minimum og maksimum gulvtemperaturer for optimal komfort og energibesparelse.

Enheden drives af to AA alkalinebatterier med op til et års driftstid og inkluderer 24V telestat med adapter til montering på Wavin fordelerrør. Med driftstemperatur fra -10° til 60°C og avancerede funktioner som frostsikring er AHC 9000 den ideelle løsning til moderne gulvvarmestyring.

Specifikationer

batteri:2 x AA 1,5V alkaline
display:Digital temperaturvisning
gulvfoeler:Infrarød overfladetemperaturmåling
inkluderet:24V telestat med adapter
typenummer:0695036
installation:Trådløs - ingen kabler nødvendige
kommunikation:Trådløs til AHC 9000 styreenhed
batterilevetid:Op til 1 år
driftstemperatur:-10° til 60°C
traadloes_raekkevidde:Op til 100 meter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang er batterilevetiden på termostaten?

Termostaten drives af 2 x AA alkalinebatterier og har en driftstid på op til et år under normale forhold.

Hvad er den trådløse rækkevidde?

AHC 9000 rumtermostaten har en trådløs rækkevidde på op til 100 meter i fri luft til styreenheden.

Kan termostaten måle gulvtemperatur?

Ja, den har en indbygget infrarød gulvføler der måler overfladetemperaturen på gulvet og kan indstilles med min/max grænser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid

PriceData har fulgt prisen på Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid i 173 dage. Laveste pris i perioden er 787 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 875 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 826 kr.

Den nuværende pris på 787 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Wavin AHC 9000 trådløs rumtermostat med infrarød gulvføler og telestat, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026787 kr21 kr (3%)
2. jun. 2026808 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026809 kr1 kr (0%)
31. maj 2026808 kr1 kr (0%)
30. maj 2026809 kr5 kr (1%)
29. maj 2026814 kr5 kr (1%)
27. maj 2026809 kr11 kr (1%)
26. maj 2026820 kr1 kr (0%)
24. maj 2026821 kr1 kr (0%)
23. maj 2026820 kr17 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret