Gå til hovedindhold

Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP

WavinSanitetEAN: 5708525151706
Pris fra 26 krtil 67,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 41,5 kr (61% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 22 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 26 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix reduktion, Ø50x40 mm, plast, grå
26 kr
Til butik
Wavin Wafix reduktion, Ø50x40 mm, plast, grå billede

Produktinformation

Wavin afløbsrør og fittings anvendes til afledning af spildevand i alle installationer over jord. Alle fittings fra Wavin er medFix-lock tætningsringe der tætner på tre punkter og garanterer tæt samling. Teknisk data:- Materiale:PP-plast- Type: Reduktion-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: gray
Størrelse: 75/32mm
EAN: 5708525151706
Varenr.: 186511071
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Reduktion gr HT/PP - 75 x 32 mm
29,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 75/32 mm wafix pp reduktion grå
30 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Wafix reduktion, Ø50x40 mm, plast, grå
31 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP
31,18 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wavin pp 75/ 32 mm reduktion
31,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Wafix reduktion, Ø50x40 mm, plast, grå
33 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP
33,95 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor HTP reduktion 75-32 mm, grå
67,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS26 kr26 krKøb
2WATTOO.DK29,75 kr29,75 krKøb
3Proshop DK30 kr69 krKøb
4BilligVVS DK31 kr31 krKøb
5CS MEGASTORE DK31,18 kr70,18 krKøb
6MaintainIt31,25 kr31,25 krKøb
7CompletVVS33 kr33 krKøb
8EL-GROSSISTEN33,95 kr33,95 krKøb
9vvsfittings.dk67,5 kr67,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP

PriceData har fulgt prisen på Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP i 164 dage. Laveste pris i perioden er 22 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 26,2 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 24 kr.

Den nuværende pris på 26 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 12% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Wavin 75 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk lang afløb grå PP de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202626 kr3 kr (13%)
26. maj 202623 kr3,2 kr (12%)
24. maj 202626,2 kr3,2 kr (14%)
17. maj 202623 kr
16. maj 202623,29 kr
12. maj 202623 kr
11. maj 202623,29 kr
18. apr. 202623 kr1,75 kr (7%)
17. apr. 202624,75 kr1,75 kr (8%)
3. apr. 202623 kr1 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret