Gå til hovedindhold

Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

WavinHjem og haveEAN: 5708525019914
Pris fra 352 krtil 395 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 43 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 314,96 kr 7. maj

Sammenlign priser på Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 352 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør 200x2000mm SN4 EN13476
352 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør 200x2000mm SN4 EN13476 billede

Produktinformation

Wavin 200x5,0 mm kloakrør med muffe 2000 mm Rød PVC SN4 Flerlagsrør

Produktspecifikationer

Kategori: Kloakrør
EAN: 5708525019914
Varenr.: 89757
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 200 mm PVC kloakrør SN4 2000 mm
359 kr
Til butik
Wavin 200 mm PVC kloakrør SN4 2000 mm billede

Produktinformation

Wavin 200 mm PVC kloakrør - 2000 mm PVC rør anvendes til afledning af regn- og spildevand. Røret er med Wacop tætningsringe der tætner på flere punkter og giver god sikkerhed for tætte samlinger. Tætningsringen sidder fast i muffen og kan ikke forskydes.

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: orange
Størrelse: 200x2000mm
EAN: 5708525019914
Varenr.: 191048200
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN4 200 mm - 200 cm
369 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør SN4 200 mm - 200 cm billede

Produktinformation

PVC-plast kloakrør og fittings fra Wavin anvendes tilafledning af regn- og spildevand.Alle Wavins rør- og afløbssystemer er af absolut topkvalitet. Teknisk data:- Type: Kloakrør med Wacop tætningsringe- Længde:200 cm- Styrkeklasse: SN4 SN4 er en betegnels...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb & kloak
Farve: orange
Størrelse: 200x2000mm
EAN: 5708525019914
Varenr.: 191048200
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
393,81 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 200 mm PVC kloakrør, SN4, 2000 mm
395 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk352 kr352 krKøb
2CompletVVS359 kr359 krKøb
3LavprisVVS369 kr369 krKøb
4EL-GROSSISTEN393,81 kr393,81 krKøb
5BilligVVS DK395 kr395 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 i 162 dage. Laveste pris i perioden er 311 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 359 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 331 kr.

Den nuværende pris på 352 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Wavin 200 x 2000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026352 kr7 kr (2%)
24. maj 2026359 kr7 kr (2%)
9. maj 2026352 kr37,04 kr (12%)
7. maj 2026314,96 kr37,04 kr (11%)
6. maj 2026352 kr37,04 kr (12%)
23. apr. 2026314,96 kr37,04 kr (11%)
22. apr. 2026352 kr37,04 kr (12%)
19. apr. 2026314,96 kr37,04 kr (11%)
18. apr. 2026352 kr37,04 kr (12%)
15. apr. 2026314,96 kr37,04 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret