Gå til hovedindhold

Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525019907
Pris fra 208 krtil 249 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 41 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 165,9 kr 28. maj

Sammenlign priser på Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 208 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør 200x1000mm SN4 EN13476
208 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør 200x1000mm SN4 EN13476 billede

Produktinformation

Wavin 200x5,0 mm kloakrør med muffe 1000 mm Rød PVC SN4 Flerlagsrør

Produktspecifikationer

Kategori: Kloakrør
EAN: 5708525019907
Varenr.: 89758
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
216 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN4 200 mm - 100 cm
219 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør SN4 200 mm - 100 cm billede

Produktinformation

PVC-plast kloakrør og fittings fra Wavin anvendes tilafledning af regn- og spildevand.Alle Wavins rør- og afløbssystemer er af absolut topkvalitet. Teknisk data:- Type: Kloakrør med Wacop tætningsringe- Længde:100 cm- Styrkeklasse: SN4 SN4 er en betegnels...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb & kloak
Farve: red
Størrelse: 200x1000 mm
EAN: 5708525019907
Varenr.: 191048100
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 200 mm PVC kloakrør, SN4, 1000 mm
245 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin kloakrr PVC 200 mm x 1000 mm, SN4
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk208 kr208 krKøb
2CS MEGASTORE DK216 kr255 krKøb
3LavprisVVS219 kr219 krKøb
4BilligVVS DK245 kr245 krKøb
5WATTOO.DK249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 i 163 dage. Laveste pris i perioden er 165,9 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 208 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 193 kr.

Den nuværende pris på 208 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Wavin 200 x 1000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026208 kr39 kr (23%)
2. jun. 2026169 kr38,88 kr (19%)
30. maj 2026207,88 kr41,98 kr (25%)
28. maj 2026165,9 kr41,98 kr (20%)
24. maj 2026207,88 kr
23. maj 2026208 kr
16. maj 2026207,88 kr41,98 kr (25%)
13. maj 2026165,9 kr41,98 kr (20%)
10. maj 2026207,88 kr41,98 kr (25%)
8. maj 2026165,9 kr20,54 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret