Gå til hovedindhold

Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525019877
Pris fra 339 krtil 638 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 299 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 269 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 339 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin 160 mm PVC kloakrør SN4 3000 mm
339 kr
Til butik
Wavin 160 mm PVC kloakrør SN4 3000 mm billede

Produktinformation

Wavin 110 mm PVC kloakrør -3000 mm PVC rør anvendes til afledning af regn- og spildevand. Røret er med Wacop tætningsringe der tætner på flere punkter og giver god sikkerhed for tætte samlinger. Tætningsringen sidder fast i muffen og kan ikke forskydes. S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: orange
Størrelse: 160x3000mm
EAN: 5708525019877
Varenr.: 191046300
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN4 160 mm - 300 cm
349 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør SN4 160 mm - 300 cm billede

Produktinformation

PVC-plast kloakrør og fittings fra Wavin anvendes tilafledning af regn- og spildevand.Alle Wavins rør- og afløbssystemer er af absolut topkvalitet. Teknisk data:- Type: Kloakrør med Wacop tætningsringe- Længde:300 cm- Styrkeklasse: SN4 SN4 er en betegnels...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb & kloak
Farve: orange
Størrelse: 160x3000mm
EAN: 5708525019877
Varenr.: 191046300
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin PVC kloakrør 160x3000mm SN4 EN13476
351,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 160 mm PVC kloakrør, SN4, 3000 mm
355 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
386,96 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
638 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS339 kr339 krKøb
2LavprisVVS349 kr349 krKøb
3vvsfittings.dk351,25 kr351,25 krKøb
4BilligVVS DK355 kr355 krKøb
5EL-GROSSISTEN386,96 kr386,96 krKøb
6CS MEGASTORE DK638 kr837 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 i 162 dage. Laveste pris i perioden er 249 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 351,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 293 kr.

Den nuværende pris på 339 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Wavin 160 x 3000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026339 kr10 kr (3%)
26. maj 2026349 kr10 kr (3%)
17. maj 2026339 kr12,25 kr (3%)
16. maj 2026351,25 kr12,25 kr (4%)
10. maj 2026339 kr12,25 kr (3%)
9. maj 2026351,25 kr42,06 kr (14%)
8. maj 2026309,19 kr27,94 kr (10%)
3. maj 2026281,25 kr12,25 kr (5%)
18. mar. 2026269 kr12,25 kr (4%)
17. mar. 2026281,25 kr12,25 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret