Gå til hovedindhold

Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

WavinSanitetEAN: 5708525402891
Pris fra 435 krtil 698 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 263 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 308 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 435 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin 110 mm PVC kloakrør, SN4, 6000 mm
435 kr
Til butik
Wavin 110 mm PVC kloakrør, SN4, 6000 mm billede

Produktinformation

Wavin 110 mm PVC kloakrør -6000 mm PVC rør anvendes til afledning af regn- og spildevand. Røret er med Wacop tætningsringe der tætner på flere punkter og giver god sikkerhed for tætte samlinger. Tætningsringen sidder fast i muffen og kan ikke forskydes. S...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: orange
Størrelse: 110x6000mm
EAN: 5708525402891
Varenr.: 191044600
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PVC kloakrør SN4 110 mm - 600 cm
435 kr
Til butik
Wavin PVC kloakrør SN4 110 mm - 600 cm billede

Produktinformation

PVC-plast kloakrør og fittings fra Wavin anvendes tilafledning af regn- og spildevand.Alle Wavins rør- og afløbssystemer er af absolut topkvalitet. Teknisk data:- Type: Kloakrør med Wacop tætningsringe- Længde:600 cm- Styrkeklasse: SN4 SN4 er en betegnels...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb & kloak
Farve: orange
Størrelse: 110x6000mm
EAN: 5708525402891
Varenr.: 191044600
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin kloakrr PVC 110 mm x 6000 mm, SN4
457 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476
698 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK435 kr435 krKøb
2LavprisVVS435 kr435 krKøb
3WATTOO.DK457 kr457 krKøb
4CS MEGASTORE DK698 kr897 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476

PriceData har fulgt prisen på Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 299 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 348 kr.

Den nuværende pris på 435 kr er 25% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Wavin 110 x 6000 mm PVC-kloakrør m/muffe, klasse N SN4, EN 13476 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026435 kr36 kr (9%)
27. maj 2026399 kr13,76 kr (3%)
26. maj 2026412,76 kr13,76 kr (3%)
17. maj 2026399 kr13,76 kr (3%)
16. maj 2026412,76 kr13,76 kr (3%)
10. maj 2026399 kr13,76 kr (3%)
9. maj 2026412,76 kr82,46 kr (25%)
7. maj 2026330,3 kr68,7 kr (17%)
6. maj 2026399 kr68,7 kr (21%)
23. apr. 2026330,3 kr35,7 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret