Gå til hovedindhold

Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind

WalravenRørophæng og befæstigelseEAN: 8712993077267
Pris fra 16,25 krtil 45 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 28,75 kr (64% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10,73 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 16.25 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm. M8 med EPDM og 1 skrue
16,25 kr
Til butik
Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm. M8 med EPDM og 1 skrue billede

Produktinformation

1-skrue rørbøjle med M8 gevind i galvaniseret stål 1.0332, til ophæng af stålrør i tørre, indendørs omgivelser. Lydisolerende EPDM op til 21 dB(A) i henhold til DIN 4109. Maks. statisk belastning (Fa,Z) 450 Newton

Produktspecifikationer

Mærke: Walraven
Kategori: Rørbøjler KSB1 M8/M10 1 skrue
EAN: 8712993077267
Varenr.: 2593472
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind
35,85 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm. M8 med EPDM og 1 skrue
45 kr
Til butik
Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm. M8 med EPDM og 1 skrue billede

Produktinformation

1-skrue rørbøjle med M8 gevind i galvaniseret stål 1.0332, til ophæng af stålrør i tørre, indendørs omgivelser. Lydisolerende EPDM op til 21 dB(A) i henhold til DIN 4109. Maks. statisk belastning (Fa,Z) 450 Newton

Produktspecifikationer

Mærke: Walraven
Kategori: M10 1 skrue
Farve: elforzinket
EAN: 8712993077267
Varenr.: 018018151

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk16,25 kr16,25 krKøb
2CS MEGASTORE DK35,85 kr74,85 krKøb
3vvsfittings.dk45 kr45 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind

PriceData har fulgt prisen på Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind i 180 dage. Laveste pris i perioden er 10,73 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 45 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 25 kr.

Den nuværende pris på 16,25 kr er 35% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 55% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Walraven KSB1 rørbøjle 48-51mm - Elforzinket 1-skrue rørbøjle med EPDM og M8 gevind de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202616,25 kr19,6 kr (55%)
24. maj 202635,85 kr19,6 kr (121%)
8. maj 202616,25 kr1,25 kr (8%)
6. maj 202615 kr20,85 kr (58%)
5. maj 202635,85 kr20,85 kr (139%)
24. apr. 202615 kr20,85 kr (58%)
23. apr. 202635,85 kr20,85 kr (139%)
7. apr. 202615 kr4,27 kr (40%)
24. mar. 202610,73 kr34,27 kr (76%)
23. mar. 202645 kr34,27 kr (319%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret