Gå til hovedindhold

Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm

Pris fra 1.611 krtil 1.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 308 kr (16% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1611 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Digitus SOHO PRO Series Kabinet Grå
1.611 kr
Til butik
Digitus SOHO PRO Series Kabinet Grå billede

Produktinformation

Digitus SOHO PRO Series - Kabinet - 540x400 mm (BxD) - vægmonterbar - RAL 7035, lysegrå - 4U - 19"

Produktspecifikationer

Mærke: DIGITUS
Artikel nr.: DN-49200-SET
EAN: 4016032499619
Varenr.: 1003531290
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DIGITUS SOHO PRO Series - cabinet - 540x400 mm (WxD) - 4U
1.715 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm
1.899 kr
Til butik
Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm billede

Produktinformation

Fordele ved vægmonteret netværksskabHold styr på dit lille server- eller netværksmiljø med DIGITUS SOHO Pro. Det kompakte vægskab giver sikker opbevaring af udstyr i 19" standard og passer perfekt i mindre kontorer, butikker og hjemmeinstallationer. Det lukkede stålskab beskytter udstyret, mens den glasfront gør det let at få overblik uden at åbne døren.Gennemtænkt design til enkel installationSkabet rummer 4U og har justerbare monteringsskinner, så udstyr kan placeres optimalt. Kabelhåndtering gør installationen ryddelig, og den passive køling via ventilationsåbninger hjælper med stabil drift. Frontdøren har nøglelås og kan åbnes op til 200°, så du nemt kan tilgå komponenterne. Med IP20-beskyttelse og en maksimal belastning på 60 kg får du et solidt og brugervenligt elektronikskab til vægmontering.Type: Vægmonteret rackRackkapacitet: 4U (19")Materiale: Stål, frontdør i glasFarve: GråH × B × D: 24 × 54 × 40 cmMaks. belastning: 60 kgDøråbningsvinkel: 200°Beskyttelse: IP20Køling: PassivJusterbare monteringsskinner: JaKabelhåndtering: JaLåsbart: Ja (frontdør med nøglelås)Side- og bagpanel: Stål, blindeVægt: 9,27 kgPakkens mål (B × H × D): 34 × 24 × 70 cmPakkevægt: 11,6 kgHurtig installationsvejledning: Medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: Digitus
Kategori: Elektronik og Tilslutningsbokse
Vægt: 37.46g
EAN: 4016032499619
Varenr.: 1978967
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm
1.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.611 kr1.611 krKøb
2Proshop DK1.715 kr1.715 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr2.418 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm

PriceData har fulgt prisen på Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.611 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.897 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.744 kr.

Den nuværende pris på 1.611 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Vægmonteret 19" netværksskab 4U - DIGITUS SOHO Pro, 54 × 40 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.611 kr96 kr (6%)
23. maj 20261.707 kr8 kr (0%)
22. maj 20261.715 kr8 kr (0%)
14. maj 20261.707 kr8 kr (0%)
11. maj 20261.699 kr59 kr (3%)
2. maj 20261.758 kr9 kr (1%)
1. maj 20261.749 kr9 kr (1%)
7. mar. 20261.758 kr19 kr (1%)
6. mar. 20261.777 kr49 kr (3%)
5. mar. 20261.826 kr71 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret