Gå til hovedindhold

Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange

VittoriaCykelslangerEAN: 8022530009485
Pris fra 107 krtil 158 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 101 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 107 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Vittoria Latex Slange MTB / Offroad 29"
-28%107 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Vittoria Latex Slange MTB / Offroad 29" billede

Produktinformation

Latex slanger mindsker friktion mellem slange og dæk markant, beskytter mod punkteringere, og øger slidstyrken. Det tætteste du kan komme på at køre tubeless. Latex slanger taber luft med tiden,og skal derfor pumpes oftere end alm. butyl slanger. Latex e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Vittoria
Kategori: Cykelslanger
EAN: 8022530009485
Varenr.: 1TA00009
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Vittoria Slange 29" x 1,70-2,30 Latex med 48mm lang ventil
119 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange
-1%130,95 kr
Før 131,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange
-1%130,95 kr
Før 131,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Kamera 29 Vittoria Competition Latex SV 48mm (29x1.70/2.30 - 43/58-622)
158 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk107 kr107 krKøb
2Cykelpartner.dk119 kr119 krKøb
3MAXiPRO130,95 kr130,95 krKøb
4Bikepack.dk130,95 kr130,95 krKøb
5CS MEGASTORE DK158 kr197 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange

PriceData har fulgt prisen på Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange i 183 dage. Laveste pris i perioden er 95 kr (registreret d. 8. februar 2026), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 109 kr.

Den nuværende pris på 107 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Vittoria Slange Competition Latex 29x1.70/2.3 Presta 48mm Rvc - Cykelslange de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026107 kr12 kr (10%)
7. maj 2026119 kr10 kr (9%)
6. maj 2026109 kr2 kr (2%)
5. maj 2026107 kr2 kr (2%)
4. maj 2026109 kr2 kr (2%)
30. apr. 2026107 kr2 kr (2%)
10. apr. 2026109 kr2 kr (2%)
29. mar. 2026107 kr6 kr (6%)
28. mar. 2026101 kr8 kr (7%)
18. mar. 2026109 kr20 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret