Gå til hovedindhold

Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder

VikingRedskaberEAN: 5701604711006
Pris fra 103,11 krtil 173 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 69,89 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 100 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103.11 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HULSAV 100 MM BI METAL
103,11 kr
Til butik
HULSAV 100 MM BI METAL billede

Produktinformation

VIKING hulsave er konstrueret til hårdt arbejde under alt industrielt brug. Bi-metal hulsave med 8% kobolt har tænder i high speed stål, påsvejst en sej og holdbar ryg. Skæredybde 38mm

Produktspecifikationer

Mærke: VIKING
EAN: 5701604711006
Varenr.: 15842456600911
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viking hulsav 100 mm - 3.15/16"
113 kr
Til butik
Viking hulsav 100 mm - 3.15/16" billede

Produktinformation

VIKING M42 HSS Bi-metalhulsave med 8% Cobalt til stål og rustfrit stål. Kan også bruges i træ, gips, spånplade. VIKING hulsave er konstrueret til hårdt arbejde under alt industrielt brug. Har tænder i M42 High Speed stål med 8% Cobalt svejst på en sej og holdbar ryg, hvilket giver lang standtid og også giver gode resultater i rustfrit stål. Kan bruges til holder 71M35PS, 71M46PS, 71M50, 71M50SDS+, 71M30S Easy Eject (fra og med Ø35) og 71M55.

Produktspecifikationer

Mærke: Viking
Kategori: Vaerktoej
Artikel nr.: 5701604711006
EAN: 5701604711006
Varenr.: 2971220
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hulsav HSS Bi-M 8-Cobalt, 100 mm - Viking
118 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder
173 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN103,11 kr103,11 krKøb
2Proshop DK113 kr152 krKøb
3WATTOO.DK118 kr118 krKøb
4Elvvs.dk173 kr173 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder

PriceData har fulgt prisen på Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder i 163 dage. Laveste pris i perioden er 92 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 113 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 103,11 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Viking hulsav 100mm Bi Metal - leveres uden holder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 2026103,11 kr9,89 kr (9%)
6. maj 2026113 kr9,89 kr (10%)
14. apr. 2026103,11 kr3,11 kr (3%)
29. mar. 2026100 kr1 kr (1%)
28. mar. 2026101 kr1 kr (1%)
27. mar. 2026102 kr1 kr (1%)
26. mar. 2026103 kr
21. mar. 2026103,11 kr6,89 kr (6%)
20. mar. 2026110 kr6,89 kr (7%)
17. mar. 2026103,11 kr9,89 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret