Gå til hovedindhold

Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort

ViewSonicEAN: 0766907027891
Pris fra 1.620 krtil 3.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.799 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.513 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1620 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27" 2560 x 1440 240hz
1.620 kr
Til butik
ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27" 2560 x 1440 240hz billede

Produktinformation

ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 - Gaming LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Artikel nr.: VX2758A-2K-PRO-3
EAN: 0766907027891
Varenr.: 1002315432
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27 2560 x 1440 240hz
1.989 kr
Til butik
ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27 2560 x 1440 240hz billede

Produktinformation

ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27” 2560 x 1440 240Hz Oplev det ultimative inden for gaming med ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3, en 27-tommers gaming monitor, der kombinerer imponerende 2560 x 1440 opløsning med en lynhurtig opdateringshastighed på 240Hz. De

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme & Displays
EAN: 0766907027891
Varenr.: 87672
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27" gaming-skærm - 2K QHD, IPS, 240 Hz
3.399 kr
Til butik
ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27" gaming-skærm - 2K QHD, IPS, 240 Hz billede

Produktinformation

Gaming-skærm i QHD til flydende spilViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 er en 27" IPS-skærm i Quad HD 2560 × 1440, designet til dig der vil have lynhurtig respons og skarpe detaljer. Med en opdateringshastighed på 240 Hz og 1 ms responstid får du glidende bevægelser og præcis kontrol i actionspil og esports. AMD FreeSync Premium reducerer tearing og stutter for en mere sammenhængende spiloplevelse.Klar og behagelig billedkvalitetIPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver med 10-bit farvedybde, 92 % NTSC og 130 % sRGB. HDR10-understøttelse giver forbedret kontrast i kompatibelt indhold, mens flimmerfri teknologi og Low Blue Light skåner øjnene under lange sessioner.Tilslutning og praktiske detaljerSkærmen har 2× HDMI 2.1 og 1× DisplayPort samt 3,5 mm hovedtelefonudgang. Den matte, anti-refleks skærm og den slanke, flade konstruktion gør den velegnet til både gaming-setup og hjemmekontor. VESA 100 × 100 mm giver mulighed for væg- eller armmontering, og hældning kan justeres fra -5° til 20°.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cm (flad)Opløsning: 2560 × 1440 (QHD), 16:9Panel: IPS, LED-baggrundsbelysningMaks. opdateringshastighed: 240 HzResponstid: 1 msLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (statisk), 80.000.000:1 (dynamisk)Farver: 10-bit, 1,07 mia. farverFarverum: 130 % sRGB, 92 % NTSCHDR: HDR10Synsvinkler: 178°/178°Funktioner: AMD FreeSync Premium, flimmerfri, Low Blue Light, anti-refleks, hårdhed 3HTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort, 3,5 mm hovedtelefonudgangLyd/kamera: Ingen højttalere, ingen kameraErgonomi: Tilt -5° til 20°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrøm: 100–240 V, typisk forbrug 28 W (maks. 30 W), standby 0,5 WMål med fod: B 61,41 × H 45,34 × D 18,03 cmMål uden fod: B 61,41 × H 36,...

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907027891
Varenr.: 2174584
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ViewSonic VX2758A-2K-PRO-3 27" gaming-skærm - 2K QHD, IPS, 240 Hz
3.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.620 kr1.620 krKøb
2Ultrashop1.989 kr1.989 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr4.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort

PriceData har fulgt prisen på Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.513 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 2.459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.828 kr.

Den nuværende pris på 1.620 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 45 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Viewsonic VX Series VX2758A-2K-PRO-3 computerskrm 686 cm 27 2560 x 1440 pixel Quad HD LED Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.620 kr1 kr (0%)
31. maj 20261.619 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.618 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.619 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.615 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.612 kr5 kr (0%)
12. maj 20261.617 kr3 kr (0%)
9. maj 20261.620 kr8 kr (0%)
7. maj 20261.612 kr1 kr (0%)
6. maj 20261.613 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret