Gå til hovedindhold

ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm

ViewSonicComputerskærmeEAN: 0766907027136
Pris fra 1.528 krtil 1.919 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 391 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1528 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm
1.528 kr
Til butik
ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm billede

Produktinformation

ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Artikel nr.: VG2709-2K-MHD-2
EAN: 0766907027136
Varenr.: 1002199060
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 - IPS, 2560×1440 QHD, 75 Hz, sort
1.899 kr
Til butik
Skærm 27" ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 - IPS, 2560×1440 QHD, 75 Hz, sort billede

Produktinformation

Fordele ved 27" QHD skærm til arbejde og studieViewSonic VG2709-2K-MHD-2 giver masser af plads til multitasking på den 27" store flade med 2560 × 1440 QHD. IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturlige farver, så dokumenter, billeder og video står skarpt fra enhver position. Med Flicker-Free og Low Blue Light kan du arbejde komfortabelt i længere tid.Flot billedkvalitet og praktisk ergonomiSkærmen har anti-refleks overflade (3H), op til 350 cd/m² lysstyrke og 8-bit farvedybde. Den kan justeres i højden op til 13 cm, vippes, drejes og roteres 90° (pivot), så du let finder en ergonomisk arbejdsstilling. Indbyggede højttalere (2 × 2,5 W) giver enkel lyd til møder og video.Tilkoblinger og brugTilslut via 2× HDMI 1.4 eller DisplayPort 1.4 og brug hovedtelefonudgangen efter behov. Maksimal opdateringshastighed er 75 Hz og svartid ned til 4–5 ms, og en dedikeret spil-tilstand kan aktiveres til afslappet gaming efter arbejde.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (16:9), Quad HDPanel: IPS, anti-refleks, hårdhed 3HLysstyrke (peak): 350 cd/m²Kontrastforhold: 1.000:1Farvedækning: sRGB 104 %, NTSC 72 %Farvedybde: 8 bit, 16,7 mio. farverOpdateringshastighed: 75 Hz (48–75 Hz), svartid 4–5 msBetragtningsvinkler: 178°/178°Højttalere: 2 × 2,5 WTilslutninger: 2 × HDMI 1.4, 1 × DisplayPort 1.4, 3,5 mm lyd udErgonomi: Højdejustering 13 cm, tilt -3,5° til 28°, drejning, pivot 90°VESA: 100 × 100 mmMål uden fod: B 61,4 × H 36,6 × D 5,3 cmMål med fod: B 61,4 × H 53,8 × D 23,3 cmStrøm: Intern forsyning, 100–240 V, standby 0,5 WEnergieffektivitet: Klasse E (SDR/HDR), forbrug 21/23 kWh pr. 1.000 tDrift: 0–40 °C, 20–90 % RH...

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 21.05g
EAN: 0766907027136
Varenr.: 1929872
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 - IPS, 2560×1440 QHD, 75 Hz, sort
1.919 kr
Til butik
Skærm 27" ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 - IPS, 2560×1440 QHD, 75 Hz, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 21.05g
EAN: 0766907027136
Varenr.: 1929872

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.528 kr1.528 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Vivas DK1.919 kr2.158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm

PriceData har fulgt prisen på ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm i 169 dage. Laveste pris i perioden er 1.517 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 1.874 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.593 kr.

Den nuværende pris på 1.528 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for ViewSonic VG2709-2K-MHD-2 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz Pivot Skærm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.528 kr91 kr (6%)
21. maj 20261.619 kr25 kr (2%)
20. maj 20261.644 kr110 kr (7%)
18. maj 20261.534 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.535 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.534 kr110 kr (7%)
6. maj 20261.644 kr116 kr (8%)
2. maj 20261.528 kr116 kr (7%)
17. jan. 20261.644 kr5 kr (0%)
16. jan. 20261.639 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret