Gå til hovedindhold

ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz

ViewSonicComputerskærmeEAN: 0766907027150
Pris fra 883 krtil 1.149 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 266 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 883 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz
883 kr
Til butik
ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz billede

Produktinformation

ViewSonic VA2708-2K-HD - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Artikel nr.: VA2708-2K-HD
EAN: 0766907027150
Varenr.: 1002199055
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC-skærm ViewSonic VA2708-2K-HD 27" QHD 100 Hz IPS
-36%1.019 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC-skærm ViewSonic VA2708-2K-HD 27" QHD 100 Hz IPS billede

Produktinformation

ViewSonic VA2708-2K-HD - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPortGenereltBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.319 cm x 19 cm x 44.989 cm - med standerEgenskaber: SuperClear IPS panelteknologiEco Mode8-bit Color DepthBlue Light Filter-teknologiFlicker Free-teknologiVariabel genindlæsningshastighed (VRR)Transition Minimized Differential Signaling (TMDS) teknologi3-sidet rammeløsViewSonic Eye ProEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse FEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1948382Farve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 80% NTSC, 111% sRGBHDR-format: HDR10Kontrastforhold: 1000:1 / 50000000:1 (dynamisk)Lodret opdateringshastighed: 48 - 100 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 250 cd/m²Paneltype: IPSResponstid: 1 ms (MPRT)Skærmbelægning: Blændfri, 3H Hard CoatingSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: QHD 2560 x 1440 ved 100 HzVandret opdateringshastighed: 30 - 150 kHzVandret synsvinkel: 178Vægt: 4.1 kgForbindelseInterface: DisplayPort | 2 x HDMI (HDCP 2.2) | Audio line-ud

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 5.5g
EAN: 0766907027150
Varenr.: 1978487
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC-skærm ViewSonic VA2708-2K-HD 27" QHD 100 Hz IPS
-36%1.039 kr
Før 1.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC-skærm ViewSonic VA2708-2K-HD 27" QHD 100 Hz IPS billede

Produktinformation

ViewSonic VA2708-2K-HD - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPortGenereltBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 27"Dimensioner (B x D x H): 61.319 cm x 19 cm x 44.989 cm - med standerEgenskaber: SuperClear IPS panelteknologiEco Mode8-bit Color DepthBlue Light Filter-teknologiFlicker Free-teknologiVariabel genindlæsningshastighed (VRR)Transition Minimized Differential Signaling (TMDS) teknologi3-sidet rammeløsViewSonic Eye ProEnergiklasse: Klasse FEnergiklasse (HDR): Klasse FEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1948382Farve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 80% NTSC, 111% sRGBHDR-format: HDR10Kontrastforhold: 1000:1 / 50000000:1 (dynamisk)Lodret opdateringshastighed: 48 - 100 HzLodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 250 cd/m²Paneltype: IPSResponstid: 1 ms (MPRT)Skærmbelægning: Blændfri, 3H Hard CoatingSkærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: QHD 2560 x 1440 ved 100 HzVandret opdateringshastighed: 30 - 150 kHzVandret synsvinkel: 178Vægt: 4.1 kgForbindelseInterface: DisplayPort | 2 x HDMI (HDCP 2.2) | Audio line-udMekaniskJusteringer til display-position: TiltTiltvinkel: -5/+15VESA-monteringsinterface: 75 x 75 mmDiverseBaggrundslys, brændetid: 30,000 timerEgenskaber: Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), VESA-interface supportMedfølgende ledninger: 1 x HDMI-kabelOverensstemmelsesstandarder: CE/EMCCBRoHSERPREACHWEEEEACUkrSEPROVCCIPSE MarkBISSikkerhedsåbningstype: Kensington-sikkerhedsåbningEffektIndgangspænding: AC 100-240 VStrømforbrug (Maks.): 32 WattStrømforbrug (Til-modus): 24 WStrømforbrug (Typisk): 30 WattStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 24 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 24 kWh/1000 tStrømforbrugs-stand by: 0.5 WattMål og vægtDimensioner & vægt detaljer: Med stander - bredde: 61.319 cm - dybde: 19 cm - højde: 44.989 cm - vægt: 4.1 kg | Uden stander - bredde: 61.319 cm - dybde: 5.274 cm - højde: 36.299 cm - vægt: 3.3 kgMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 67.6 cmDybde ved forsendelse: 10.7 cmHøjde ved forsendelse: 45.8 cmVægt ved forsendelse: 5.5 kgProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 årMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 20 - 90 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 40 °CMin. driftstemperatur: 0 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 5.5g
EAN: 0766907027150
Varenr.: 1978487
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ViewSonic VA2708-2K-HD 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz
1.149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK883 kr883 krKøb
2Boligcenter DK1.019 kr1.019 krKøb
3Vivas DK1.039 kr1.108 krKøb
4Ultrashop1.149 kr1.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz

PriceData har fulgt prisen på ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz i 181 dage. Laveste pris i perioden er 883 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 1.291 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.047 kr.

Den nuværende pris på 883 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for ViewSonic VA2708-2K-HD 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 100Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026883 kr20 kr (2%)
26. maj 2026903 kr19 kr (2%)
20. maj 2026922 kr18 kr (2%)
19. apr. 2026940 kr22 kr (2%)
11. apr. 2026962 kr100 kr (9%)
10. apr. 20261.062 kr78 kr (8%)
5. apr. 2026984 kr20 kr (2%)
29. mar. 20261.004 kr23 kr (2%)
22. mar. 20261.027 kr21 kr (2%)
14. mar. 20261.048 kr21 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret