Gå til hovedindhold

ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz

ViewSonicEAN: 0766907030914
Pris fra 619 krtil 1.189 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 570 kr (48% besparelse)

Sammenlign priser på ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 619 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz
619 kr
Til butik
ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz billede

Produktinformation

ViewSonic VA240-H-2 - LED-skærm - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - HDMI, VGA

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Artikel nr.: VA240-H-2
EAN: 0766907030914
Varenr.: 1002522312
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ViewSonic VA240-H-2 24" Full HD IPS skærm - 75 Hz, 1 ms, sort
1.169 kr
Til butik
ViewSonic VA240-H-2 24" Full HD IPS skærm - 75 Hz, 1 ms, sort billede

Produktinformation

Fordele ved Full HD IPS skærm til kontor og hjemViewSonic VA240-H-2 er en elegant 23,8" computerskærm, der leverer skarp Full HD-billedkvalitet med brede 178° betragtningsvinkler fra et IPS-panel. Den glansfrie skærm og flimmerfri teknologi giver et behageligt billede i hverdagen - ideel til hjemmearbejde, studier og underholdning.Flydende visning til arbejde og fritidMed op til 75 Hz opdateringsfrekvens og 1 ms respons tid opnår du jævn visning i video, let gaming og scrolling. Anti-refleks overflade og høj kontrast sikrer tydelig læsbarhed, også i lyse omgivelser.Praktisk tilslutning og nem opsætningSkærmen har både HDMI og VGA, så den passer til nye og ældre computere. Den er VESA-kompatibel (75 × 75 mm) for nem vægmontering og leveres med stander, strømforsyning og manual, så du hurtigt kan komme i gang.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 1.920 × 1.080 (16:9)Panel: IPS, LED-bagbelysningOpdateringsfrekvens: 75 HzResponstid: 1 msBetragtningsvinkler: 178°/178°Kontrast (typisk): 1.000:1, dynamisk: 50.000.000:1Farver: 16,7 mio.; sRGB dækning: 104 %; NTSC: 72 %Antirefleks: Ja; Flimmerfri: JaTilslutninger: 1× HDMI, 1× VGAHovedtelefonudgang/USB-hub: Nej/NejVESA-montering: 75 × 75 mm; Hældning: −3° til 15°Strømforbrug: 20 W (typ.), 22 W (max), 0,3 W (standby)Energi (SDR): Klasse E; 15 kWh pr. 1.000 tMål med stander (H × B × D): 41,53 × 53,98 × 18,9 cmMål uden stander (H × B × D): 32,43 × 53,98 × 5,1 cmVægt med/uden stander: 2,9 kg / 2,6 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907030914
Varenr.: 2174588
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ViewSonic VA240-H-2 24" Full HD IPS skærm - 75 Hz, 1 ms, sort
1.189 kr
Til butik
ViewSonic VA240-H-2 24" Full HD IPS skærm - 75 Hz, 1 ms, sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ViewSonic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 0766907030914
Varenr.: 2174588

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK619 kr619 krKøb
2Boligcenter DK1.169 kr1.169 krKøb
3Vivas DK1.189 kr2.388 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz

PriceData har fulgt prisen på ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz i 172 dage. Laveste pris i perioden er 613 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 624 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 618 kr.

Den nuværende pris på 619 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 2 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for ViewSonic VA240-H-2 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. jan. 2026619 kr5 kr (1%)
10. jan. 2026624 kr11 kr (2%)
20. dec. 2025613 kr1 kr (0%)
14. dec. 2025614 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret