Gå til hovedindhold

VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211106614
Pris fra 131 krtil 642,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 511,5 kr (80% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 128 kr 9. apr.

Sammenlign priser på VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 131 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress T-stykke 15 mm rødgods
131 kr
Til butik
Viega Sanpress T-stykke 15 mm rødgods billede

Produktinformation

Sanpress T-stykke 15 mm rødgods

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 106614
EAN: 4015211106614
Varenr.: 2904534
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega T-stykke, brugsvand, 15 mm
140 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS T-STYKKE MF/MF 15
140,54 kr
Til butik
SANPRESS T-STYKKE MF/MF 15 billede

Produktinformation

Kombinationen af rustfrie rør og rødgods fittings er en meget stærk og ideel løsning til både koldt og varmt brugsvand. Sanpress fittings er godkendt til 250 mg/l klorid og testet op til 600 mg/l klorid. Rødgods legeringen ligger i spændingsrækken meget t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211106614
Varenr.: 15843085713743
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Sanpress t-stykke 15 mm
142 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur
143 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega T-stykke, brugsvand, 15 mm
149 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress t-stykke mf/mf 15
155 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega T-stykke, brugsvand, 15 mm
209 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Sanpress t-stykke 15 mm
642,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK131 kr170 krKøb
2LavprisVVS140 kr140 krKøb
3EL-GROSSISTEN140,54 kr140,54 krKøb
4Elvvs.dk142 kr142 krKøb
5CS MEGASTORE DK143 kr182 krKøb
6CompletVVS149 kr149 krKøb
7MaintainIt155 kr155 krKøb
8BilligVVS DK209 kr209 krKøb
9vvsfittings.dk642,5 kr642,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur i 154 dage. Laveste pris i perioden er 122 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 133 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 128 kr.

Den nuværende pris på 131 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for VIEGA SANPRESS tee 15 mm af rødgods med SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 2026131 kr3 kr (2%)
9. apr. 2026128 kr1 kr (1%)
26. feb. 2026127 kr3 kr (2%)
14. feb. 2026130 kr3 kr (2%)
7. jan. 2026133 kr7 kr (6%)
2. jan. 2026126 kr4 kr (3%)
1. jan. 2026122 kr4 kr (3%)
31. dec. 2025126 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret