Gå til hovedindhold

Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål

ViegaSanitetEAN: 4015211436476
Pris fra 84 krtil 98 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 14 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 84 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox overgang ¾x18mm Inox, rustfri stål, muffe/nippel, SC-Contur
84 kr
Til butik
VIEGA Inox overgang ¾x18mm Inox, rustfri stål, muffe/nippel, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 436476
EAN: 4015211436476
Varenr.: 3343627
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox overgang 18 mm x 3/4" rustfrit stål
84 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
18 mm x 3/4" Overgang Sanpress Inox muffe/nippel
87,34 kr
Til butik
18 mm x 3/4" Overgang Sanpress Inox muffe/nippel billede

Produktinformation

Sanpress INOX med SC-Contur I den aktuelle korrosionsstandard DIN EN 12502-4 anføres, at rustfrit ståls modstandsdygtighed især over for klorid stiger i takt med et stigende molybdænindhold (side 6, 5.2.2 Materialeegenskabernes indflydelse). Derfor anvend...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211436476
Varenr.: 15843024109903
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål
92 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri overgangsnippel t/brugsvand 18 mm x 3/4"
95 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox overgang mf/np 18x3/4
96,25 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4"
98 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK84 kr123 krKøb
2Proshop DK84 kr123 krKøb
3EL-GROSSISTEN87,34 kr87,34 krKøb
4LavprisVVS92 kr92 krKøb
5BilligVVS DK95 kr95 krKøb
6MaintainIt96,25 kr96,25 krKøb
7CompletVVS98 kr98 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål i 154 dage. Laveste pris i perioden er 80 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 84 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 82 kr.

Den nuværende pris på 84 kr er 2% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 18 mm x 3/4" i rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. apr. 202684 kr1 kr (1%)
20. jan. 202683 kr1 kr (1%)
7. jan. 202682 kr1 kr (1%)
2. jan. 202681 kr1 kr (1%)
1. jan. 202680 kr1 kr (1%)
31. dec. 202581 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret