Gå til hovedindhold

Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333

ViegaSanitetEAN: 4015211438333
Pris fra 292 krtil 339 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 47 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 292 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sanpress Inox overgangsforskruning muffe/nippel 28 mm x 1 rustfrit stål
292 kr
Til butik
Sanpress Inox overgangsforskruning muffe/nippel 28 mm x 1 rustfrit stål billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 438333
EAN: 4015211438333
Varenr.: 3343692
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress union med nippel til brugsvand 28 mm x 1" i rustfrit stål
293 kr
Til butik
Viega Sanpress union med nippel til brugsvand 28 mm x 1" i rustfrit stål billede

Produktinformation

Viega Sanpress Inox presfittingssystemtilanvendes i drikkevandsinstallationer.Samlingerne på presrør- og fittings udføres ved at røret stikkes i presfittingen til den markerede indstiksdybde, hvorefter de to presses sammen med en V-profil presbakke. For a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 28mm x 1in
EAN: 4015211438333
Varenr.: 035775028
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri union med nippel til brugsvand 28 mm x 1"
309 kr
Til butik
Viega Sanpress rustfri union med nippel til brugsvand 28 mm x 1" billede

Produktinformation

Viega Sanpress Inox er et presfittingssystem der anvendes til samling af rør i forbindelse med drikkevandsinstallationer. Sanpress Inox rør og fittings er fremstillet af ren nikkelfri, rustfrit stål. Pressamlingen af rør og fittings skal udføres med presb...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: VVS fittings
Farve: silver
Størrelse: 28mm x 1in
EAN: 4015211438333
Varenr.: 035775028
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333
324 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri union m/nippel t/brugsvand 28 mm x 1"
339 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK292 kr331 krKøb
2LavprisVVS293 kr293 krKøb
3CompletVVS309 kr309 krKøb
4Proshop DK324 kr363 krKøb
5BilligVVS DK339 kr339 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333

PriceData har fulgt prisen på Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333 i 164 dage. Laveste pris i perioden er 241 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 309 kr.

Den nuværende pris på 292 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Viega Sanpress Inox overgangsforskruning 28 x 1" Rustfritstål/blank, 438333 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026292 kr10 kr (3%)
6. maj 2026302 kr22 kr (7%)
5. maj 2026324 kr22 kr (7%)
30. apr. 2026302 kr22 kr (7%)
9. apr. 2026324 kr1 kr (0%)
1. apr. 2026323 kr12 kr (4%)
26. mar. 2026335 kr4 kr (1%)
23. mar. 2026339 kr5 kr (1%)
13. mar. 2026334 kr33 kr (11%)
11. mar. 2026301 kr60 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret