Gå til hovedindhold

Sanpress Inox Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2"

Sanpress InoxSanitetEAN: 4015211436551
Pris fra 280 krtil 357,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 77,5 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2" og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 280 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox overgang 1½x42mm Inox, rustfri stål, muffe/nippel, SC-Contur
280 kr
Til butik
VIEGA Inox overgang 1½x42mm Inox, rustfri stål, muffe/nippel, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 436551
EAN: 4015211436551
Varenr.: 3343635
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox overgang 42 mm x 1 1/2" rustfrit stål, 436551
280 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2"
281 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2" billede

Produktinformation

Viega Sanpress Inox overgangsstykke muffe/nippel 42 mm x 1 1/2" Egenskaber: Til Brugsvand, varme/radiatortilslutning, regnvand, trykluftanlæg, landbrug, industribrug Med SCContur Rustfrit stål Prestilslutning, R-gevind

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 42 mm x 1.5 in
EAN: 4015211436551
Varenr.: 035765042
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2"
282 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2"
299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS INOX OVERGANG MF/NP 42X1 1/2
327,1 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox overgang mf/np 42x1 1/2
357,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK280 kr319 krKøb
2Proshop DK280 kr319 krKøb
3BilligVVS DK281 kr281 krKøb
4LavprisVVS282 kr282 krKøb
5CompletVVS299 kr299 krKøb
6EL-GROSSISTEN327,1 kr327,1 krKøb
7MaintainIt357,5 kr357,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2"

PriceData har fulgt prisen på Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2" i 166 dage. Laveste pris i perioden er 275 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 295 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 286 kr.

Den nuværende pris på 280 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Viega Sanipress Inox overgang, brugsvand, varme, muffe/nippel, 42 mm x 1 1/2" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026280 kr1 kr (0%)
11. maj 2026281 kr14 kr (5%)
30. apr. 2026295 kr5 kr (2%)
24. mar. 2026290 kr3 kr (1%)
15. feb. 2026293 kr2 kr (1%)
7. feb. 2026295 kr5 kr (2%)
7. jan. 2026290 kr5 kr (2%)
2. jan. 2026285 kr5 kr (2%)
1. jan. 2026280 kr5 kr (2%)
31. dec. 2025285 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret