Gå til hovedindhold

Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål

ViegaSanitetEAN: 4015211559526
Pris fra 70 krtil 79 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 9 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 66 kr 10. maj

Sammenlign priser på Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 70 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Prestabo overgangsvinkel 90° 15 x 1/2" forzinket stål
70 kr
Til butik
Viega Prestabo overgangsvinkel 90° 15 x 1/2" forzinket stål billede

Produktinformation

Prestabo overgangsvinkel 90° med SC-Contur - forzinket, ulegeret stål - prestilslutning, R-gevind. Med EPDM pakning.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 559526
EAN: 4015211559526
Varenr.: 2905603
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål
75 kr
Til butik
Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål billede

Produktinformation

Viega Prestabo presfittingssystem til anvendes i varmeanlæg. Samlingerne på presrør- og fittings udføres ved at røret stikkes i presfittingen til den markerede indstiksdybde, hvorefter de to presses sammen med en V-profil presbakke. For at undgå beskadige...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 15mm x 1/2"
EAN: 4015211559526
Varenr.: 033910015
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Prestabo overgangsvinkel 90° 15 x 1/2 forzinket stål
75,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Prestabo forzinket vinkel m/nippel t/varmeanlæg 15 mm x 1/2"
79 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK70 kr109 krKøb
2LavprisVVS75 kr75 krKøb
3CS MEGASTORE DK75,75 kr114,75 krKøb
4BilligVVS DK79 kr79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål

PriceData har fulgt prisen på Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål i 155 dage. Laveste pris i perioden er 65 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 70 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 67 kr.

Den nuværende pris på 70 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Viega Prestabo vinkel med nippel til varmeanlæg 15 mm x 1/2" i forzinket stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202670 kr4 kr (6%)
10. maj 202666 kr1 kr (1%)
1. maj 202667 kr1 kr (1%)
15. apr. 202668 kr1 kr (1%)
25. mar. 202669 kr1 kr (1%)
18. mar. 202668 kr1 kr (1%)
9. mar. 202667 kr2 kr (3%)
8. mar. 202669 kr2 kr (3%)
2. mar. 202667 kr1 kr (2%)
27. feb. 202666 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret