Gå til hovedindhold

VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur

ViegaSanitetEAN: 4015211558123
Pris fra 24 krtil 33 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 9 kr (27% besparelse)

Sammenlign priser på VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 24 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Prestabo bøjning 90° 15 Stål/Forzinket, 558123
24 kr
Til butik
Viega Prestabo bøjning 90° 15 Stål/Forzinket, 558123 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings og rør af ulegeret stål 1.0308 (E235), iht. DIN EN 10305-3, galvanisk forzinket udvendigt med et zinklag, der har en tykkelse på 8-15 m, (blå kromateret).Alle størrelser er med SC-Contur - fittings, der ved en fejl ikke er blevet presset ved monteringen bliver klart synlige ved fyldning af anlægget. SC-Contur er certificeret og opfylder kravene i DVGW-arbejdsseddel W 534, pkt. 12.14, garanteret utæt ved manglende presning. Ved tæthedsprøvninger med vand kan Viega registrere upressede fittings i trykområdet fra 0,1 MPa-0,65 MPa, ved tør tæthedsprøvning med trykluft eller inerte gasser fra 22 hPa-0,3 MPa.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 558123
EAN: 4015211558123
Varenr.: 2905633
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Prestabo 90° bøjning til varmeanlæg 15 mm i forzinket stål
24 kr
Til butik
Viega Prestabo 90° bøjning til varmeanlæg 15 mm i forzinket stål billede

Produktinformation

Viega Prestabo presfittingssystem til anvendes i varmeanlæg. Samlingerne på presrør- og fittings udføres ved at røret stikkes i presfittingen til den markerede indstiksdybde, hvorefter de to presses sammen med en V-profil presbakke. For at undgå beskadige...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 15mm
EAN: 4015211558123
Varenr.: 033901015
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Prestabo bøjn mf/mf 90gr 15
25 kr
Til butik
Prestabo bøjn mf/mf 90gr 15 billede

Produktinformation

Presfittings og rør som er udført i udvendig galvanisk forzinket ulegeret st. 37/2 sort jern. Der findes to typer af systemrør i Prestabo-systemet:- systemrør af ulegeret stål med udvendig galvanisk forzinkning- systemrør af ulegeret stål med udvendig ga...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: fitting med 2 tilslutning
EAN: 4015211558123
Varenr.: 0203020214
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur
26,14 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Prestabo forzinket bøjning t/varmeanlæg 15 mm - 90 grader
27 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
15 mm Prestabo bøjning 90° muffe/muffe
27,35 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Prestabo forzinket bøjning til varmeanlæg 15 mm - 90 grader
33 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK24 kr63 krKøb
2LavprisVVS24 kr24 krKøb
3MaintainIt25 kr25 krKøb
4CS MEGASTORE DK26,14 kr65,14 krKøb
5BilligVVS DK27 kr27 krKøb
6EL-GROSSISTEN27,35 kr27,35 krKøb
7CompletVVS33 kr33 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur i 133 dage. Den nuværende pris er 24 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for VIEGA Prestabo bøjning 90 grader 15 mm af ulegeret stål Muffe / muffe, SC-contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. jan. 202624 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret