Gå til hovedindhold

Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål

ViegaSanitetEAN: 4015211436483
Pris fra 104 krtil 165 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 61 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 102,44 kr 7. maj

Sammenlign priser på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 104 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sanpress Inox overgangsnippel 22 mm x 1/2 rustfrit stål
104 kr
Til butik
Sanpress Inox overgangsnippel 22 mm x 1/2 rustfrit stål billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 436483
EAN: 4015211436483
Varenr.: 3343628
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox overgang 22 mm x 1/2" rustfrit stål
104 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox overgang mf/np 22x1/2
113,75 kr
Til butik
Sanpress inox overgang mf/np 22x1/2 billede

Produktinformation

Sanpress INOX med SC-ConturI den aktuelle korrosionsstandard DIN EN 12502-4 anføres, at rustfrit ståls modstandsdygtighed især over for klorid stiger i takt med et stigende molybdænindhold (side 6, 5.2.2 Materialeegenskabernes indflydelse).Derfor anvender...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: fitting med 2 tilslutning
EAN: 4015211436483
Varenr.: 0203016736
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål
149 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri overgangsnippel t/brugsvand 22 mm x 1/2"
165 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK104 kr143 krKøb
2Proshop DK104 kr143 krKøb
3MaintainIt113,75 kr113,75 krKøb
4LavprisVVS149 kr149 krKøb
5BilligVVS DK165 kr165 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål i 166 dage. Laveste pris i perioden er 102,44 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 104 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 104 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Viega Sanpress overgangsnippel til brugsvand 22 mm x 1/2" i rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026104 kr
9. maj 2026103,69 kr1,25 kr (1%)
7. maj 2026102,44 kr1,56 kr (2%)
6. maj 2026104 kr1,56 kr (2%)
21. mar. 2026102,44 kr1,56 kr (2%)
20. mar. 2026104 kr1,56 kr (2%)
17. mar. 2026102,44 kr1,56 kr (2%)
16. mar. 2026104 kr1,56 kr (2%)
4. mar. 2026102,44 kr1,56 kr (2%)
3. mar. 2026104 kr1,56 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret