Gå til hovedindhold

VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211435714
Pris fra 74 krtil 159 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 85 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 73,81 kr 7. maj

Sammenlign priser på VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 74 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur
74 kr
Til butik
VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 435714
EAN: 4015211435714
Varenr.: 3343559
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning 90° 18 Rustfritstål/blank, 435714
74 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox bøjning 90° 18 Rustfritstål/blank, 435714 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 435714
EAN: 4015211435714
Varenr.: 2904338
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/nippel, 18 mm
74 kr
Til butik
Viega Sanipress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/nippel, 18 mm billede

Produktinformation

Viega Sanipress Inox bøjning 90° med muffe/nippel Egenskaber: Til brugsvand, varme/radiatortilslutning, regnvand, trykluftanlæg, landbrug, industribrug med SCContur Rustfrit stål Indstiksende, prestilslutning

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 18 mm
EAN: 4015211435714
Varenr.: 035701018
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS INOX BØJN MF/NP 90GR 18
74,73 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanipress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/nippel, 18 mm
78 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Inox Bøjn Mf/Np 90Gr 18
79,49 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
G1 Sanpress Inox, 18 x 18 mm bjning 90, indstik/presmuffe - Viega
79,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox bøjn mf/np 90gr 18
82,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/nippel, 18 mm
159 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK74 kr113 krKøb
2Proshop DK74 kr113 krKøb
3LavprisVVS74 kr74 krKøb
4EL-GROSSISTEN74,73 kr74,73 krKøb
5CompletVVS78 kr78 krKøb
6Billigelogvvs.dk79,49 kr79,49 krKøb
7WATTOO.DK79,5 kr79,5 krKøb
8MaintainIt82,5 kr82,5 krKøb
9BilligVVS DK159 kr159 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur i 154 dage. Laveste pris i perioden er 68 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 74 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 72 kr.

Den nuværende pris på 74 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 90 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202674 kr
7. maj 202673,81 kr
6. maj 202674 kr
1. maj 202673,81 kr2,81 kr (4%)
7. jan. 202671 kr2 kr (3%)
2. jan. 202669 kr1 kr (1%)
1. jan. 202668 kr1 kr (1%)
31. dec. 202569 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret