Gå til hovedindhold

VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211435790
Pris fra 94 krtil 120 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 26 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 94 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur
94 kr
Til butik
VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 435790
EAN: 4015211435790
Varenr.: 3343567
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning 45° 22 Rustfritstål/blank, 435790
95 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox bøjning 45° 22 Rustfritstål/blank, 435790 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 435790
EAN: 4015211435790
Varenr.: 2904303
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress 45° bøjning til brugsvand 22 mm i rustfrit stål
95 kr
Til butik
Viega Sanpress 45° bøjning til brugsvand 22 mm i rustfrit stål billede

Produktinformation

Viega Sanpress Inox presfittingssystemtilanvendes i drikkevandsinstallationer.Samlingerne på presrør- og fittings udføres ved at røret stikkes i presfittingen til den markerede indstiksdybde, hvorefter de to presses sammen med en V-profil presbakke. For a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Farve: silver
Størrelse: 22mm
EAN: 4015211435790
Varenr.: 035712022
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri bøjning til brugsvand 22 mm - 45 grader
100 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri bøjning t/brugsvand 22 mm - 45 grader
105 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS INOX BØJN MF/MF 45GR 22
108,51 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
G1 Sanpress Inox, 22 x 22 mm bjning 45, presmuffe/presmuffe - Viega
115 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox bøjn mf/mf 45gr 22
120 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK94 kr133 krKøb
2Proshop DK95 kr134 krKøb
3LavprisVVS95 kr95 krKøb
4CompletVVS100 kr100 krKøb
5BilligVVS DK105 kr105 krKøb
6EL-GROSSISTEN108,51 kr108,51 krKøb
7WATTOO.DK115 kr115 krKøb
8MaintainIt120 kr120 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur i 154 dage. Laveste pris i perioden er 91 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 93 kr.

Den nuværende pris på 94 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 45 grader 22 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202694 kr1 kr (1%)
7. jan. 202695 kr3 kr (3%)
2. jan. 202692 kr1 kr (1%)
1. jan. 202691 kr1 kr (1%)
31. dec. 202592 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret