Gå til hovedindhold

Sanpress Inox VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur

Sanpress InoxSanitetEAN: 4015211435684
Pris fra 300 krtil 351,25 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 51,25 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 300 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur
300 kr
Til butik
VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur billede

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
Kategori: Pressrør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 435684
EAN: 4015211435684
Varenr.: 3343556
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning 90° 42 Rustfritstål/blank, 435684
300 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox bøjning 90° 42 Rustfritstål/blank, 435684 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 435684
EAN: 4015211435684
Varenr.: 2904324
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/muffe, 42 mm
301 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/muffe, 42 mm billede

Produktinformation

Viega Sanpress Inox bøjning 90° med muffe/muffe Egenskaber: Til brugsvand, varme/radiatortilslutning, regnvand, trykluftanlæg, landbrug, industribrug med SCContur Rustfrit stål Indstiksende, prestilslutning

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Farve: stainless steel
Størrelse: 42 mm
EAN: 4015211435684
Varenr.: 035702042
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/muffe, 42 mm
321 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SANPRESS INOX BØJN MF/MF 90GR 42
321,69 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Sanipress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/muffe, 42 mm
339 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox bøjn mf/mf 90gr 42
351,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK300 kr339 krKøb
2Proshop DK300 kr339 krKøb
3BilligVVS DK301 kr301 krKøb
4LavprisVVS321 kr321 krKøb
5EL-GROSSISTEN321,69 kr321,69 krKøb
6CompletVVS339 kr339 krKøb
7MaintainIt351,25 kr351,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur i 177 dage. Laveste pris i perioden er 294 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 314 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 303 kr.

Den nuværende pris på 300 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 90 grader 42 mm Inox, rustfri stål muffe/muffe, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026300 kr1 kr (0%)
11. maj 2026301 kr9 kr (3%)
30. apr. 2026310 kr4 kr (1%)
17. mar. 2026314 kr4 kr (1%)
7. jan. 2026310 kr6 kr (2%)
2. jan. 2026304 kr4 kr (1%)
1. jan. 2026300 kr4 kr (1%)
31. dec. 2025304 kr4 kr (1%)
21. dec. 2025300 kr6 kr (2%)
20. dec. 2025294 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret