Gå til hovedindhold

VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211435745
Pris fra 174 krtil 222,5 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 48,5 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 173 kr 30. maj

Sammenlign priser på VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 174 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/nippel, 35 mm
174 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/nippel, 35 mm billede

Produktinformation

Viega Sanpress Inox bøjning 90° med muffe/nippel Egenskaber: Til brugsvand, varme/radiatortilslutning, regnvand, trykluftanlæg, landbrug, industribrug med SCContur Rustfrit stål Indstiksende, prestilslutning

Produktspecifikationer

Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 35mm
EAN: 4015211435745
Varenr.: 035701035
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning 90° 35 Rustfritstål/blank, 435745
174 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox bøjning 90° 35 Rustfritstål/blank, 435745 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 435745
EAN: 4015211435745
Varenr.: 2904334
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur
177 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanipress Inox bøjning, 90°, brugsvand, varme, muffe/nippel, 35 mm
178 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Inox Bøjn Mf/Np 90Gr 35
215,95 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox bøjn mf/np 90gr 35
222,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK174 kr174 krKøb
2Proshop DK174 kr213 krKøb
3CS MEGASTORE DK177 kr216 krKøb
4LavprisVVS178 kr178 krKøb
5Billigelogvvs.dk215,95 kr215,95 krKøb
6MaintainIt222,5 kr222,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur i 166 dage. Laveste pris i perioden er 171 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 185 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 177 kr.

Den nuværende pris på 174 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 90 grader 35 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026174 kr1 kr (1%)
30. maj 2026173 kr1 kr (1%)
29. maj 2026174 kr1 kr (1%)
26. maj 2026173 kr1 kr (1%)
23. maj 2026174 kr1 kr (1%)
12. maj 2026173 kr1 kr (1%)
11. maj 2026174 kr8 kr (4%)
6. maj 2026182 kr1 kr (1%)
3. maj 2026183 kr1 kr (1%)
2. maj 2026182 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret