Gå til hovedindhold

VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur

ViegaSanitetEAN: 4015211435394
Pris fra 78 krtil 97,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 19,5 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 75 kr 23. maj

Sammenlign priser på VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 78 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress Inox bøjning 45° 18 Rustfritstål/blank, 435394
78 kr
Til butik
Viega Sanpress Inox bøjning 45° 18 Rustfritstål/blank, 435394 billede

Produktinformation

Presfittingsystem med presfittings af rødgods, rør af rustfrit stål materialenr. 1.4401 og 1.4521 iht. DIN EN 10088, DIN EN 10312, DVGW-arbejdsseddel GW 541, systemtilladelse for fittings og rør iht. DVGW-arbejdsseddel W 534, til drikkevandsinstallationer iht. DIN 1988.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Pressroer og fittings
Artikel nr.: 435394
EAN: 4015211435394
Varenr.: 2904313
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Sanpress rustfri bøjning m/nippel t/brugsvand 18 mm - 45 grader
79 kr
Til butik
Viega Sanpress rustfri bøjning m/nippel t/brugsvand 18 mm - 45 grader billede

Produktinformation

Viega Sanpress Inox er et presfittingssystem der anvendes til samling af rør i forbindelse med drikkevandsinstallationer. Sanpress Inox rør og fittings er fremstillet af ren nikkelfri, rustfrit stål. Pressamlingen af rør og fittings skal udføres med presb...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 18mm
EAN: 4015211435394
Varenr.: 035711018
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur
79 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Sanpress 45° bøjning med nippel til brugsvand 18 mm i rustfrit stål
86 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Sanpress Inox Bøjn Mf/Np 45Gr 18
93,09 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sanpress inox bøjn mf/np 45gr 18
96,25 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
G1 Sanpress Inox, 18 x 18 mm bjning 45, indstik/presmuffe - Viega
97,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK78 kr117 krKøb
2BilligVVS DK79 kr79 krKøb
3CS MEGASTORE DK79 kr118 krKøb
4LavprisVVS86 kr86 krKøb
5Billigelogvvs.dk93,09 kr93,09 krKøb
6MaintainIt96,25 kr96,25 krKøb
7WATTOO.DK97,5 kr97,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur

PriceData har fulgt prisen på VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur i 155 dage. Laveste pris i perioden er 74 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 79 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 76 kr.

Den nuværende pris på 78 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for VIEGA Inox bøjning 45 grader 18 mm Inox, rustfri stål muffe/nippel, SC-Contur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202678 kr1 kr (1%)
30. maj 202679 kr3 kr (4%)
28. maj 202676 kr1 kr (1%)
23. maj 202675 kr1 kr (1%)
12. maj 202676 kr1 kr (1%)
15. apr. 202675 kr2 kr (3%)
2. apr. 202677 kr1 kr (1%)
29. mar. 202676 kr1 kr (1%)
20. jan. 202677 kr1 kr (1%)
7. jan. 202676 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret