Gå til hovedindhold

Viega Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet

ViegaSanitetEAN: 4015211121853
Pris fra 96 krtil 176,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 80,25 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 92 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 96 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Bundventil t/badekar 1 1/4" x 42 mm, krom
96 kr
Til butik
Viega Bundventil t/badekar 1 1/4" x 42 mm, krom billede

Produktinformation

Viega bundventil t/badekar 114" x 42 mm i krom.

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Reservedele tilbehoer til armaturer
Artikel nr.: 121853
EAN: 4015211121853
Varenr.: 2895189
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bundventil, 1 1/4"
96 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1.1/4" Bundventil til badekar
96,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet
104 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Viega bundventil til badekar 114" x 42 mm, forkromet
111 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bundventil, 1 1/4"
115 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bundventil, 1 1/4"
129 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega bundventil t/badekar 1 1/4 x 42 mm messing forkromet
149 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Bundventil 1 1/4'' til badekar, med prop, 70mm krave. Krom
176,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK96 kr135 krKøb
2LavprisVVS96 kr96 krKøb
3EL-GROSSISTEN96,75 kr96,75 krKøb
4Elvvs.dk104 kr104 krKøb
5WATTOO.DK111 kr111 krKøb
6BilligVVS DK115 kr115 krKøb
7CompletVVS129 kr129 krKøb
8CS MEGASTORE DK149 kr188 krKøb
9vvsfittings.dk176,25 kr176,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet

PriceData har fulgt prisen på Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet i 166 dage. Laveste pris i perioden er 86 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 94 kr.

Den nuværende pris på 96 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Bundventil m/prop 1.1/4 Til badekar m/70mm krave - korkromet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202696 kr1 kr (1%)
14. maj 202695 kr1 kr (1%)
20. apr. 202694 kr1 kr (1%)
11. apr. 202693 kr1 kr (1%)
2. apr. 202692 kr1 kr (1%)
31. mar. 202693 kr3 kr (3%)
26. mar. 202696 kr3 kr (3%)
24. mar. 202699 kr3 kr (3%)
21. feb. 2026102 kr16 kr (14%)
20. feb. 2026118 kr7 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret