Gå til hovedindhold

HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom

HansgroheSanitetKromplæderet metalpropReservedele til håndvaskeEAN: 4011097136011

Hansgrohe metalprop til 5/4" bundventil i krom. Løs bundprop til traditionelle løft-op bundventiler. Perfekt til håndvaske med bundventil. Læs mere

Pris fra 134 krtil 176 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 42 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 134 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe prop til bundventil i krom
-1%134 kr
Før 135 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
hansgrohe metalprop til 1 1/4´´ bundventil
135 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HansGrohe metalprop til 5/4 bundventil i krom
136 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom
149,93 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Hansgrohe metalprop for 1.1/4" bundventil
152 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hansgrohe bundprop til bundventil, krom
159 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe prop til bundventil
159 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Metalprop til 5/4" bundventil
163,75 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hansgrohe metalprop for 1.1/4 bundventil
171,75 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hansgrohe Metalprop till bundventil, krom
176 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS134 kr134 krKøb
2Elvvs.dk135 kr135 krKøb
3CS MEGASTORE DK136 kr175 krKøb
4EL-GROSSISTEN149,93 kr149,93 krKøb
5WATTOO.DK152 kr152 krKøb
6BilligVVS DK159 kr159 krKøb
7CompletVVS159 kr159 krKøb
8MaintainIt163,75 kr163,75 krKøb
9VVS.dk171,75 kr171,75 krKøb
10Proshop DK176 kr215 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Hansgrohe Metalprop til 5/4" Bundventil

Hansgrohe

Hansgrohe metalprop til 5/4" bundventil i krom. Løs bundprop til traditionelle løft-op bundventiler. Perfekt til håndvaske med bundventil.

• bundprop
• metalprop
• bundventil reservedel
• håndvask prop
• afløbsprop
• VVS reservedel
• Reservedele til håndvaske
• Kromplæderet metalprop

Beskrivelse

Hansgrohe metalprop til 5/4" bundventil er en kromplæderet reservedel designet til traditionelle løft-op bundventiler. Denne løse bundprop er fremstillet i højkvalitets metal med krombælg for optimal holdbarhed og korrosionsbestandighed. Med sin præcise 1.1/4" dimension passer den perfekt til håndvaske med bundventil. Metalproppen sikrer tæt lukning af afløbet og er nem at installere som erstatning for slidte eller defekte bundpropper. Hansgrohe kvalitet garanterer lang levetid og pålidelig funktion i daglig brug.

Specifikationer

Type:Løs bundprop
Finish:Krom
Mærke:Hansgrohe
Dimension:1.1/4" (32mm)
Materiale:Metal med krombælg
Anvendelse:Traditionelle løft-op bundventiler
Monteringstype:Direkte udskiftning

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken størrelse bundventil passer denne metalprop til?

Denne Hansgrohe metalprop er designet til 5/4" (1.1/4") bundventiler og passer perfekt til traditionelle løft-op bundventiler.

Er metalproppen nem at udskifte selv?

Ja, metalproppen er designet som en direkte erstatning og kan nemt installeres uden særligt værktøj. Løft blot den gamle prop op og indsæt den nye.

Hvilke materialer er metalproppen lavet af?

Proppen er fremstillet i højkvalitets metal med krombælg, som sikrer optimal holdbarhed og beskyttelse mod korrosion i våde miljøer.

Hvor længe holder en Hansgrohe metalprop?

Med Hansgrohe kvalitet og det høj-kvalitets metalbuilds kan du forvente mange års pålidelig brug ved normal anvendelse i badeværelset.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom

PriceData har fulgt prisen på HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom i 180 dage. Laveste pris i perioden er 111 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 142,35 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 134 kr.

Den nuværende pris på 134 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for HansGrohe Metalprop til 1 1/4" (5/4") bundventil - krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026134 kr2 kr (1%)
24. maj 2026136 kr2 kr (1%)
17. maj 2026134 kr2 kr (1%)
16. maj 2026136 kr2 kr (1%)
12. maj 2026134 kr2 kr (1%)
11. maj 2026136 kr2 kr (1%)
3. apr. 2026134 kr4 kr (3%)
26. mar. 2026138 kr1 kr (1%)
25. mar. 2026139 kr1 kr (1%)
24. mar. 2026138 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret