Gå til hovedindhold

Victron Energy Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36

Victron EnergySejlads og raftingEAN: 8719076047698
Pris fra 1.848 krtil 2.559 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 711 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.790 kr 23. maj

Sammenlign priser på Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1848 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36
1.848 kr
Til butik
Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36 billede

Produktinformation

Victron Orion-tr Converter DC / DC 12V-12V har en stabiliseret udgangsspænding 10-15 volt til elektrisk udstyr, der har brug for jævn driftsspænding. Passer godt til apparater / elektronik, der drives med 12,0 volt, men som ikke kan klare strømspidser og spændingsfald LED -belysning, tv og computerudstyr er eksempler på apparater / elektronik. Brug også gerne en batterioplader til vedligeholdelsesopladning til ekstra batteri til bovpropel, ankerspil og mere. Kortslutningssikker og kan tilsluttes parallelt for at øge udgangsstrømmen. Inkluderet i Victrons Smart -serie.

Produktspecifikationer

Mærke: Victron
Kategori: DC-DC omformere
Artikel nr.: ORI121236120
EAN: 8719076047698
Varenr.: 114161
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DC-DC lader Victron Energy Orion-Tr Smart 12/12-30A isoleret
1.999 kr
Til butik
DC-DC lader Victron Energy Orion-Tr Smart 12/12-30A isoleret billede

Produktinformation

Fordele ved DC-DC lader i bilen eller bådenFå stabil og kontrolleret opladning mellem to 12 V-batteribanker med Orion-Tr Smart 12/12-30A. Den isolerede DC-DC lader fra Victron Energy er oplagt i autoudstyr og både, hvor du vil lade forbrugsbatteriet fra startbatteriet under drift. Med Bluetooth får du praktisk app-styring og overvågning, så du kan følge spænding og status fra din telefon.Sådan hjælper Orion-Tr Smart i elkøretøjerLaderen leverer op til 30 A udgangsstrøm ved 12 V og sikrer ren, kontrolleret strøm til dit system. Enheden er isoleret og designet til DC/DC-opladning, hvilket gør den velegnet i camper, varebil, 4x4 og marineinstallationer, hvor driftssikkerhed og fleksibel montering er vigtigt.Produkttype: Isoleret DC/DC-laderIndgangsspænding: 8–17 VUdgangsspænding: 10–15 VMaks. effekt: 360 WUdgangsstrøm: 30 ASystemspænding: 12 V til 12 VTæthedsklasse: IP43Trådløs styring: BluetoothOn/off-kontrol: Ja...

Produktspecifikationer

Kategori: Tilbehør til elektriske køretøjer
Vægt: 1.88g
EAN: 8719076047698
Varenr.: 1927636
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DC-DC lader Victron Energy Orion-Tr Smart 12/12-30A isoleret
2.019 kr
Til butik
DC-DC lader Victron Energy Orion-Tr Smart 12/12-30A isoleret billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Tilbehør til elektriske køretøjer
Vægt: 1.88g
EAN: 8719076047698
Varenr.: 1927636
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Victron Orion-Tr Smart galvanisk lader 12 - 12V - 360W
-21%2.023 kr
Før 2.559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Victron Energy ORI121236120
2.302 kr
Til butik
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Victron Orion-Tr Smart galvanisk lader 12 - 12V - 360W - 1250250
2.559 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Watski DK1.848 kr1.848 krKøb
2Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
3Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb
4RenBåd.dk2.023 kr2.023 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.302 kr2.302 krKøb
6Anyparts2.559 kr2.559 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36

PriceData har fulgt prisen på Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.790 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 2.559 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.052 kr.

Den nuværende pris på 1.848 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for Victron Orion Smart Omformer Galvaniseret Adskildt dc/dc 12-12v-36 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.848 kr9 kr (0%)
31. maj 20261.857 kr5 kr (0%)
30. maj 20261.852 kr6 kr (0%)
29. maj 20261.858 kr7 kr (0%)
25. maj 20261.865 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.864 kr74 kr (4%)
23. maj 20261.790 kr77 kr (4%)
22. maj 20261.867 kr11 kr (1%)
20. maj 20261.878 kr5 kr (0%)
15. maj 20261.873 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret