Gå til hovedindhold

NO NAME Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554

Pris fra 980 krtil 1.347 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 367 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 934,95 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 980 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Victron mppt Smart Solcellsregulator 100/30
980 kr
Til butik
Victron mppt Smart Solcellsregulator 100/30 billede

Produktinformation

Solcelleregulator fra Victron. Med den nyeste og hurtigste teknologi maksimerer og opsamler SmartSolar energi på en intelligent måde for fuldt opladning af batteriet på kortest mulig tid. SmartSolar opretholder batteriets helbred og forlænger dets levetid. SmartSolar-opladningsregulatoren oplader endda et stærkt afladet batteri. Det kan fungere med en batterispænding så lav som 0 V, forudsat at cellerne ikke er blevet permanent sulfateret eller på anden måde beskadiget. MPPT 100/30 - Maks. 30A. Passer til solpaneler op til 440W ved 12V og 880W ved 24V.

Produktspecifikationer

Mærke: Victron
Kategori: MPPT-regulator
Artikel nr.: SCC110030210
EAN: 8719076040170
Varenr.: 114274
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v
-22%1.006 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v billede

Produktinformation

MPPT solcelleregulator til 12/24V batteri Victron SmartSolar MPPT 100/30 er en solcelleregulator til 12V og 24V batterisystemer på både, autocampere og off-grid anlæg. Den håndterer op til 440 W solcelleeffekt på 12V og 880 W på 24V og sikrer, at batterib...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Victron
Kategori: Tilbehør til solpaneler
EAN: 8719076040170
Varenr.: 53936064069961
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Solcelleregulator MPPT 100/30 SmartSolar
1.099 kr
Til butik
Solcelleregulator MPPT 100/30 SmartSolar billede

Produktinformation

Effektiv solcelleregulator til dit anlægSmartSolar MPPT 100/30 er en solcelleregulator til styring af opladning fra solpaneler til batteri. Den anvender MPPT-teknologi (Maximum Power Point Tracking) for at udnytte solens energi optimalt og levere stabil opladning. Enheden er velegnet til mindre solcelleinstallationer i f.eks. hytter, både eller camping, hvor du ønsker pålidelig strømstyring.Funktioner og anvendelseRegulatoren viser tydelig status for opladetrinene Bulk, Absorption og Float. Den har Bluetooth-symbol på fronten, hvilket indikerer understøttelse af trådløs visning i en app med overblik over spænding, strøm og effekt. Kabelforbindelser til batteri og solpanel (PV) er markeret for enkel installation. Et kompakt, robust kabinet gør den let at montere i tekniske rum.Type: Solcelleregulator med MPPTModel: 100/30Opladetrin: Bulk, Absorption, FloatForbindelser: Batteri (+/−) og PV (+/−)Trådløs visning: Bluetooth-app...

Produktspecifikationer

Mærke: NO NAME
Kategori: Solcelleregulatorer
Vægt: 1.37g
EAN: 8719076040170
Varenr.: 1925960
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Solcelleregulator MPPT 100/30 SmartSolar
1.119 kr
Til butik
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554
1.289 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Victron Energy SCC110030210
1.347 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Watski DK980 kr980 krKøb
2RenBåd.dk1.006 kr1.006 krKøb
3Boligcenter DK1.099 kr1.099 krKøb
4Vivas DK1.119 kr1.198 krKøb
5Anyparts1.289 kr1.289 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.347 kr1.347 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554

PriceData har fulgt prisen på Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554 i 178 dage. Laveste pris i perioden er 934,95 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 1.101 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.056 kr.

Den nuværende pris på 980 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Victron mppt smart 100/30 regulator 440wp 12v / 880wp 24v - 1251554 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026980 kr21 kr (2%)
25. maj 2026959 kr21 kr (2%)
23. maj 2026980 kr20 kr (2%)
14. maj 2026960 kr69 kr (7%)
13. maj 20261.029 kr60 kr (6%)
10. maj 20261.089 kr10 kr (1%)
8. maj 20261.099 kr10 kr (1%)
6. maj 20261.089 kr12 kr (1%)
1. maj 20261.101 kr72 kr (7%)
30. apr. 20261.029 kr72 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret