Gå til hovedindhold

Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml

VichyShampoo og balsamDermatologisk testet sulfatfri formulaBehandling af skæl og irriteret hovedbundEAN: 3337871330262

Effektiv skælshampoo til tørt hår der reducerer synligt skæl op til 100% og forebygger genkomst i op til 6 uger med Selenium DS og Cohesyl teknologi. Læs mere

Pris fra 103,28 krtil 139 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 35,72 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 84 kr 31. maj

Sammenlign priser på Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 103.28 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vichy Dercos Anti-Dandruff Treatment Shampoo - 200 ml
103,28 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml
-25%114,75 kr
Før 153 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vichy Dercos Anti-Dandruff Shampoo for Dry Hair 200ml
119 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
VICHY Dercos Technique Anti-dandruff Shampoo for Dry Hair
139 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK103,28 kr142,28 krKøb
2NiceHair.dk114,75 kr114,75 krKøb
3Proshop DK119 kr158 krKøb
4Lyko DK139 kr139 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml

Vichy

Effektiv skælshampoo til tørt hår der reducerer synligt skæl op til 100% og forebygger genkomst i op til 6 uger med Selenium DS og Cohesyl teknologi.

• Behandling af skæl og irriteret hovedbund
• Dermatologisk testet sulfatfri formula

Beskrivelse

Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo er en avanceret skælshampoo specielt udviklet til tørt hår og sensitiv hovedbund. Med dokumenteret Selenium DS teknologi og Cohesyl formula reducerer den op til 100% synligt skæl fra første anvendelse og forebygger genkomst i op til 6 uger. Den sulfatfri og paraben-fri formel renser blidt uden at udtørre håret, mens den øjeblikkelig beroligende virkning lindrer kløe og ubehag. Hypoallergen og dermatologisk testet, perfekt til daglig pleje af problematisk hovedbund. Anbefales som 4-ugers kurbehandling med 2 minutter virketid.

Specifikationer

Effekt:Reducerer skæl op til 100%
Volumen:200 ml
Hårtype:Tørt hår med skæl
Virketid:2 minutter per anvendelse
Anvendelse:2 gange ugentligt i 4 uger
Formulering:Sulfatfri og paraben-fri
Hovedingredienser:Selenium DS, Cohesyl, Salicylsyre

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor hurtigt virker shampooen mod skæl?

Shampooen reducerer synligt skæl allerede efter første anvendelse og giver øjeblikkelig lindring af kløe og ubehag i hovedbunden.

Hvor længe holder effekten efter endt behandling?

Efter afsluttet 4-ugers kurbehandling forebygger shampooen tilbagevendende skæl i op til 6 uger ifølge kliniske tests.

Er shampooen egnet til sensitiv hovedbund?

Ja, den er specielt formuleret til sensitiv hovedbund, er hypoallergen, dermatologisk testet og indeholder ingen sulfater eller parabener.

Hvordan skal produktet anvendes for bedst effekt?

Påfør i vådt hår, masser blidt i hovedbunden, lad virke i 2 minutter og skyl grundigt. Brug 2 gange ugentligt i 4 uger som kurbehandling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml

PriceData har fulgt prisen på Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml i 164 dage. Laveste pris i perioden er 84 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 103,28 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 90 kr.

Den nuværende pris på 103,28 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 22% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Vichy Dercos Technique Anti-Dandruff Shampoo Dry Hair 200 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026103,28 kr19,28 kr (23%)
31. maj 202684 kr17 kr (17%)
30. maj 2026101 kr2 kr (2%)
22. maj 2026103 kr18 kr (21%)
21. maj 202685 kr1 kr (1%)
22. apr. 202684 kr13 kr (13%)
21. apr. 202697 kr1 kr (1%)
20. apr. 202696 kr11 kr (13%)
18. apr. 202685 kr1 kr (1%)
21. mar. 202684 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret