Gå til hovedindhold

venturedesign Velvet spisestuestol velour grøn, sort

Pris fra 539 krtil 729 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 529 kr 26. maj

Sammenlign priser på Velvet spisestuestol velour grøn, sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 539 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til XL Møbler DK
TrustScore 4 ud af 53,6
Velvet Spisestol - Sort og Grøn
-40%539 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Velvet Spisestol  - Sort og Grøn billede

Produktinformation

Skab en beroligende atmosfære i dit hjem med et par flotte olivengrønne spisestole fra velour -serien. Stolen har et fuldt polstret design, ben i sort pulverlakeret metal og rundet ryg og sæde i lækkert grønt velour med blød polstring. Lige så komfortabel som iøjnefaldende! Lettere samling kræves. Plejeråd: velour har tendens til at få trykmærker, når luven lægger sig ned. Trykmærkerne kan få stoffet til at se slidt ud, hvilket er helt normalt for denne type materiale. Afhængigt af hvordan lyset falder, kan stoffet skifte i forskellige nuancer. Fuldt polstret design: Giver maksimal komfort og støtte. Pulverlakerede metalben: Sikrer holdbarhed og stabilitet. Blød velour : Tilføjer et luksuriøst touch til din spisestue. Lettere samling: Hurtig og nem at samle. Unikt design: Skiller sig ud i din indretning og tilføjer et sofistikeret udseende. Plejeråd: Nem at vedligeholde med enkle rengøringsmetoder. Køb din elegante velour spisestol nu og tilfør et strejf af luksus til dit hjem! EgenskabDetaljer Højde 76,5 cm Bredde 50 cm Dybde 57 cm Sædehøjde 46,5 cm Sædebredde 41 cm Sædedybde 42,5 cm Materiale Bøgetræ, Fiber, Skum, Polyester velour , Stål Farve (Sæde) Grøn Farve (Ben) Sort Vægtkapacitet 110 kg Nettovægt 5,60 kg Bruttovægt 14,20 kg Pakker 1 OBS: Sælges kun i pakning af 2 stk. Denne spisebordsstol sælges kun i sæt af 2, og minimumskøb er derfor 2 stk. Prisen er angivet pr. stk.

Produktspecifikationer

Kategori: Skandinaviens største udvalg af Møbler
0
Artikel nr.: 19924-844
EAN: 7350107089426
Varenr.: 57961
Gå til Biva DK
TrustScore 3 ud af 53,0
E-mærke certificeret
Fløjls Spisestol - Sort og Grøn
-40%539 kr
Før 899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fløjls Spisestol  - Sort og Grøn billede

Produktinformation

Skab en beroligende atmosfære i dit hjem med et par flotte olivengrønne spisestole fra Fløjls-serien. Stolen har et fuldt polstret design, ben i sort pulverlakeret metal og rundet ryg og sæde i lækkert grønt fløjlsstof med blød polstring. Lige så komfortabel som iøjnefaldende! Lettere samling kræves. Plejeråd: Fløjl har tendens til at få trykmærker, når luven lægger sig ned. Trykmærkerne kan få stoffet til at se slidt ud, hvilket er helt normalt for denne type materiale. Afhængigt af hvordan lyset falder, kan stoffet skifte i forskellige nuancer. Fuldt polstret design: Giver maksimal komfort og støtte. Pulverlakerede metalben: Sikrer holdbarhed og stabilitet. Blød fløjlsstof: Tilføjer et luksuriøst touch til din spisestue. Lettere samling: Hurtig og nem at samle. Unikt design: Skiller sig ud i din indretning og tilføjer et sofistikeret udseende. Plejeråd: Nem at vedligeholde med enkle rengøringsmetoder. Køb din elegante fløjls spisestol nu og tilfør et strejf af luksus til dit hjem! Egenskab Detaljer Højde 76,5 cm Bredde 50 cm Dybde 57 cm Sædehøjde 46,5 cm Sædebredde 41 cm Sædedybde 42,5 cm Materiale Bøgetræ, Fiber, Skum, Polyester Fløjl, Stål Farve (Sæde) Grøn Farve (Ben) Sort Vægtkapacitet 110 kg Nettovægt 5,60 kg Bruttovægt 14,20 kg Pakker 1 OBS: Sælges kun i pakning af 2 stk. Denne spisebordsstol sælges kun i sæt af 2, og minimumskøb er derfor 2 stk. Prisen er angivet pr. stk.

Produktspecifikationer

Kategori: Venture Home
0
Artikel nr.: 19924-844
EAN: 7350107089426
Varenr.: 45160
Gå til ebuy24 DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Velvet spisestuestol velour grøn, sort
729 kr
Til butik
Velvet spisestuestol velour grøn, sort billede

Produktinformation

Velvet spisestuestol velour grøn, sort er en Spisebordsstole i farve, som bringer både stil og funktionalitet til dit hjem. Velvet spisestuestol velour grøn, sort. OBS: Da stolen er pakket 2 og 2 i en kasse, skal der bestilles et lige antal stole. Sædehøjde cm: 46. Sædedybde cm: 43. Sædebredde cm: 41. Max vægt kg.: 110. Dette produkt er skabt med øje for detaljer, hvilket sikrer både æstetisk appel og høj holdbarhed. Det er designet med tanke på både funktionalitet og stil, hvilket gør det til det perfekte valg til ethvert rum i dit hjem. Materialerne, der er anvendt, er af høj kvalitet, hvilket giver produktet en lang levetid og sikrer, at det kan modstå daglig brug. Uanset om det er til opbevaring eller som en dekorativ tilføjelse, vil dette produkt løfte din indretning og bringe ekstra komfort og elegance ind i din bolig.

Produktspecifikationer

Kategori: Spisebordsstole
Materiale: Træ
Størrelse: 50 cm x 77 cm
Vægt: 6g
Artikel nr.: 60-19924-844
EAN: 7350107089426
Varenr.: 60-19924-844

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Velvet spisestuestol velour grøn, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Velvet spisestuestol velour grøn, sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1XL Møbler DK539 kr539 krKøb
2Biva DK539 kr539 krKøb
3ebuy24 DK729 kr778 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Velvet spisestuestol velour grøn, sort

PriceData har fulgt prisen på Velvet spisestuestol velour grøn, sort i 152 dage. Laveste pris i perioden er 494 kr (registreret d. 30. januar 2026), højeste er 539 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 531 kr.

Den nuværende pris på 539 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Velvet spisestuestol velour grøn, sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Velvet spisestuestol velour grøn, sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026539 kr10 kr (2%)
26. maj 2026529 kr10 kr (2%)
24. maj 2026539 kr10 kr (2%)
29. apr. 2026529 kr10 kr (2%)
28. apr. 2026539 kr10 kr (2%)
6. apr. 2026529 kr10 kr (2%)
5. apr. 2026539 kr10 kr (2%)
11. feb. 2026529 kr10 kr (2%)
10. feb. 2026539 kr10 kr (2%)
31. jan. 2026529 kr35 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret