Gå til hovedindhold

Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml

ValentinoEau de Toilette til hamEAN: 3614274626865
Pris fra 649 krtil 733 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 84 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 501,31 kr 10. mar.

Sammenlign priser på Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 649 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Valentino - Born In Roma Uomo Purple Melancholia - 50 ml - Edt
-10%649 kr
Før 725 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Valentino - Born In Roma Uomo Purple Melancholia - 50 ml - Edt billede

Produktinformation

Valentino Born In Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette 50 ml

Produktspecifikationer

Mærke: valentino
Kategori: Parfumer og dufte
Farve: Lilla Purple
Størrelse: 50 ml (1,7 oz)
EAN: 3614274626865
Varenr.: 3614274626865
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml
672 kr
Til butik
Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml billede

Produktinformation

Valentino Born in Roma Purple Melancholia Eau de Toilette inviterer mænd til at genopdage de minder, der former dem. Denne ravagtige aromatiske duft åbner med den livlige friskhed af kardemomme, der pirrer sanserne med sin krydrede lethed. Hjertet udfolder sig med aromatisk lavandin, der tilføjer raffineret sensualitet og et sofistikeret strejf. Endelig skaber varme, rav og træ og cremet kokosakkord et langvarigt spor, der udstråler selvtillid og tiltrækningskraft. Spray på pulspunkter (håndled, indere albuer og hals) for at øge duftens dybde og holdbarhed. Purple Melancholia er skabt til manden, der lever livet intenst, udtrykker sin individualitet med stil, og er indbegrebet af moderne maskulinitet. Denne Eau de Toilette er indkapslet i Valentinos ikoniske Rockstud-flakon med melankolske lilla accenter og indfanger den perfekte harmoni mellem styrke, følelser og tidløs elegance.• En ravagtig aromatisk duft bygget op omkring kardemomme, lavandin og cremet kokosakkord.• Efterlader en raffineret, maskulin duft, der bliver hængende med uimodståelig tiltrækningskraft fra dag til nat.• En livfuld balance mellem krydderi, friskhed og varme, som udvikler sig for hver gang, man bærer den.• Designet til mænd, der omfavner deres individualitet og udtrykker sig frit.• Kardemomme for friskhed, lavandin for sensualitet og kokosakkord for cremet dybde.

Produktspecifikationer

Mærke: Valentino
Kategori: Eau de Toilette
Størrelse: 50 ml
Artikel nr.: 197956
EAN: 3614274626865
Varenr.: 197956
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Valentino Born In Roma Uomo Purple Melancholia Eau De Toilette 50 ml
725 kr
Til butik
Valentino Born In Roma Uomo Purple Melancholia Eau De Toilette 50 ml billede

Produktinformation

Valentino Born in Roma Purple Melancholia Eau de Toilette En ravagtig aromatisk duft med moderne maskulinitet Valentino Born in Roma Purple Melancholia Eau de Toilette inviterer mænd til at genopdage de minder, der former dem. Denne ravagtige aromatiske d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Valentino
Kategori: Parfume
EAN: 3614274626865
Varenr.: shopify_DK_15396931895644_56519928349020
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilet 50 m
725 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia EdT (50 ml)
733 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligParfume.dk649 kr649 krKøb
2NordicFeel DK672 kr672 krKøb
3EauDeParfum.dk725 kr725 krKøb
4Lyko DK725 kr725 krKøb
5Bangerhead DK733 kr733 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml i 131 dage. Laveste pris i perioden er 501,31 kr (registreret d. 10. marts 2026), højeste er 725 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 576 kr.

Den nuværende pris på 649 kr er 13% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Valentino Born in Roma Uomo Purple Melancholia Eau de Toilette - 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026649 kr69 kr (12%)
19. maj 2026580 kr69 kr (11%)
12. maj 2026649 kr69 kr (12%)
1. maj 2026580 kr33 kr (5%)
4. apr. 2026613 kr100,06 kr (20%)
3. apr. 2026512,94 kr
1. apr. 2026513 kr1 kr (0%)
31. mar. 2026514 kr1,03 kr (0%)
30. mar. 2026512,97 kr1,03 kr (0%)
26. mar. 2026514 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret