Gå til hovedindhold

Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml

ValentinoParfume og eau de cologneMaskulin ravduftProfessionel og aftenEAN: 3614273672412

Valentino Uomo Born in Roma Coral Fantasy EDT er en frugtig ravduft med røde æbler, tobak og patchouli. Maskulin og kraftfuld duft til den eventyrlystne mand. Læs mere

Pris fra 736 krtil 1.000 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 264 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 626 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 736 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Valentino Uomo Born in Roma Coral Fantasy EDT - 100 ml
736 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml
745 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Valentino Uomo Born In Roma Coral Fantasy EDT 100 ml
-25%750 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Valentino Uomo Born in Roma Coral Fantasy EdT (100ml)
-26%752 kr
Før 1.023 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Valentino - Uomo Born in Roma Coral Fantasy - 100 ml - Edt
-12%885 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Valentino Uomo Born In Roma Coral Fantasy Eau De Toilette 100 ml
1.000 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette 100 ml
1.000 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK736 kr775 krKøb
2NordicFeel DK745 kr745 krKøb
3NiceHair.dk750 kr750 krKøb
4Bangerhead DK752 kr752 krKøb
5BilligParfume.dk885 kr885 krKøb
6EauDeParfum.dk1.000 kr1.000 krKøb
7Lyko DK1.000 kr1.000 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Valentino Uomo Born in Roma Coral Fantasy

Valentino

Valentino Uomo Born in Roma Coral Fantasy EDT er en frugtig ravduft med røde æbler, tobak og patchouli. Maskulin og kraftfuld duft til den eventyrlystne mand.

• herreparfume
• valentino parfume
• maskulin duft
• frugtig duft
• ravduft
• italien parfume
• edt 100ml
• coral fantasy
• Professionel og aften
• Maskulin ravduft

Beskrivelse

Valentino Uomo Born in Roma Coral Fantasy EDT inviterer dig til at opleve Roms solnedgang i koralt lys. Denne maskuline duft kombinerer frugtige topnoter af røde æbler og bergamot med krydret kardemomme. Hjertet udfolder sig med aromatisk salvie, sensuel lavendel og geranium. Basen er dyb og maskulin med tobaksblade, patchouli og vetiver. En frugtig ravduft der fejrer den italienske stil med et dristigt twist. Perfekt til den moderne mand der elsker både elegance og eventyr.

Specifikationer

køn:Mænd
sæson:Forår, sommer
sillage:Moderat til stærk
volumen:100 ml
dufttype:Eau de Toilette (EDT)
topnoter:Røde æbler, bergamot, kardemomme
bundnoter:Tobaksblade, patchouli, vetiver
lancering:2022
holdbarhed:6-8 timer
duftfamilie:Frugtig ravduft
hjertenoter:Salvie, lavendel, geranium

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder duften?

Valentino Uomo Born in Roma Coral Fantasy holder typisk 6-8 timer på huden med moderat til stærk sillage.

Hvilke årstider passer duften til?

Denne frugtige ravduft er perfekt til forår og sommer takket være de friske topnoter af æbler og bergamot.

Er det en daglig duft eller til særlige lejligheder?

Duften er alsidig og egner sig både til daglig brug og til aften og særlige begivenheder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 623 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 730 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 650 kr.

Den nuværende pris på 736 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Valentino Born in Roma Uomo Coral Fantasy Eau de Toilette - 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026736 kr6 kr (1%)
2. jun. 2026730 kr36 kr (5%)
1. jun. 2026694 kr32,61 kr (5%)
31. maj 2026661,39 kr32,61 kr (5%)
29. maj 2026694 kr32,61 kr (5%)
25. maj 2026661,39 kr39,61 kr (6%)
21. maj 2026701 kr52 kr (8%)
12. maj 2026649 kr22 kr (4%)
5. maj 2026627 kr12 kr (2%)
29. apr. 2026639 kr12 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret