Gå til hovedindhold

Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml

ValentinoParfume og eau de cologneKraftfuld vanilje og strålende jasminAftenbrug og særlige lejlighederEAN: 3614273790864

Oplev Valentino Born in Roma Donna Intense EDP 30 ml med kraftfuld vanilje, strålende jasmin og benzoe. En fortryllende, magnetisk parfume til kvinder. Læs mere

Pris fra 518 krtil 906 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 388 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 455,11 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 518 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum 30 ml
518 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml
555 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum (30 ml)
-26%559 kr
Før 760 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Valentino - Donna Born In Roma Intense - 30 ml - Edp
-18%594,95 kr
Før 725 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Valentino - Born In Rome Donna Intense EDP 30 ml
642 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Valentino Donna Born In Roma Eau De Parfum Intense 30 ml
650 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Valentino - Born In Rome Donna Intense Edp 30 Ml
729,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Valentino Donna Born In Roma Intense Edp Spray 30 ml
906 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lyko DK518 kr518 krKøb
2NordicFeel DK555 kr555 krKøb
3Bangerhead DK559 kr559 krKøb
4BilligParfume.dk594,95 kr594,95 krKøb
5Proshop DK642 kr681 krKøb
6EauDeParfum.dk650 kr650 krKøb
7Gucca.dk729,95 kr729,95 krKøb
8Teknikproffset DK906 kr955 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum 30 ml

Valentino

Oplev Valentino Born in Roma Donna Intense EDP 30 ml med kraftfuld vanilje, strålende jasmin og benzoe. En fortryllende, magnetisk parfume til kvinder.

• Aftenbrug og særlige lejligheder
• Kraftfuld vanilje og strålende jasmin

Beskrivelse

Valentino Born in Roma Donna Intense er en enestående hyldest til Rom og byens solnedgange, der fremhæver din fantastiske personlighed. Denne fortryllende eau de parfum forstærker din tiltrækningskraft med en kraftfuld vanilje, der intensiveres af en trio af strålende jasmin og varm benzoe. Den magnetiske og blomsteragtige coutureduft er designet til dem, der lever intenst og lidenskabeligt med et strejf af ekstravagance. Med sin elegante flakon i rosa og klar glas samt sort detaljer, er den perfekt til både daglig brug og særlige lejligheder. Den kompakte 30 ml størrelse gør den ideel til håndtasken og rejser.

Specifikationer

Køn:Dame
Dufttype:Eau de Parfum (EDP)
Topnoter:Ingefær og citrus
Basenoter:Vetiver og trænoter
Holdbarhed:Holder hele dagen
Størrelse:30 ml
Duftfamilie:Blomsteragtig og orientalsk
Hjertenoter:Jasmin, vanilje og benzoe

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor længe holder Valentino Born in Roma Donna Intense på huden?

Parfumen holder hele dagen takket være sin EDP-koncentration og intensive formula med vanilje og jasmin som base.

Er denne parfume egnet til daglig brug eller kun til aftenbrug?

Selvom den er intens, kan den bruges både til hverdag og aften. Mange brugere elsker den kraftige duft til daglig brug.

Hvilke duftnoter kan man fornemme i Born in Roma Donna Intense?

Du oplever topnoter af ingefær og citrus, hjertenoter af jasmin, vanilje og benzoe, samt basenoter af vetiver og træ.

Hvad gør denne parfume speciel sammenlignet med den originale Born in Roma?

Intense-versionen er mere sofistikeret med fremtrædende vanilje og jasmin, hvilket gør den mere dybere og længerevarende end originalen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml

PriceData har fulgt prisen på Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml i 183 dage. Laveste pris i perioden er 451 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 511 kr.

Den nuværende pris på 518 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Valentino Born in Roma Donna Intense Eau de Parfum - 30 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026518 kr30,5 kr (6%)
29. maj 2026487,5 kr5,17 kr (1%)
25. maj 2026482,33 kr72,67 kr (13%)
22. maj 2026555 kr39,95 kr (7%)
14. maj 2026594,95 kr39,95 kr (7%)
13. maj 2026555 kr1 kr (0%)
12. maj 2026556 kr36 kr (7%)
1. maj 2026520 kr74,95 kr (13%)
20. apr. 2026594,95 kr34,05 kr (5%)
19. apr. 2026629 kr34,05 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret