Gå til hovedindhold

Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex

UvexBeklædning & HjelmeEAN: 4048612086612
Pris fra 126,05 krtil 149 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 22,95 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 121 kr 15. apr.

Sammenlign priser på Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 126.05 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex
126,05 kr
Til butik
Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex billede

Produktinformation

Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske er en skærehandske, der giver en høj grad af beskyttelse mod skæreskader. Den har også en ekstra forstærket tommelfinger, der sikrer optimal beskyttelse og holdbarhed. Denne skærehand...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uvex
Kategori: Skærehandske
EAN: 4048612086612
Varenr.: 47579232043345
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Skærehandske athletic D5 XP cut D str 12
149 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Sikkerhedsgiganten126,05 kr126,05 krKøb
2CS MEGASTORE DK149 kr188 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex

PriceData har fulgt prisen på Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex i 155 dage. Laveste pris i perioden er 118 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 157 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 133 kr.

Den nuværende pris på 126,05 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Uvex Atletic D5 XP CUT skærehandske - 12 | Skærehandske | EN 388 4X43D | Uvex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026126,05 kr22,95 kr (15%)
24. maj 2026149 kr22,95 kr (18%)
21. maj 2026126,05 kr22,95 kr (15%)
19. maj 2026149 kr22,95 kr (18%)
18. maj 2026126,05 kr22,95 kr (15%)
16. maj 2026149 kr22,95 kr (18%)
14. maj 2026126,05 kr5,05 kr (4%)
15. apr. 2026121 kr2 kr (2%)
13. apr. 2026123 kr3,05 kr (2%)
8. apr. 2026126,05 kr2,05 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret