Gå til hovedindhold

Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs

House DoctorVaserRustikt betonlookIndretning og dekorationEAN: 5707644509627

House Doctor Rustik Vase med råt betonlook i ler, H47cm. Alsidig dekoration til entré eller stue, egnet både indendørs og udendørs. Læs mere

Pris fra 749 krtil 1.350 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 601 kr (45% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 749 kr. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Vase, Rustik, Beton H47 cm
-50%749 kr
Før 1.499,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs
1.259 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor Rustik vase beton 47 cm
-13%1.299 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Vase, Rustik, Beton Ø37 cm
-10%1.350 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bolig & Haven749 kr749 krKøb
2Likehome.dk1.259 kr1.259 krKøb
3KitchenTime DK1.299 kr1.299 krKøb
4Rikki Tikki Shop1.350 kr1.350 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Rustik Vase

House Doctor

House Doctor Rustik Vase med råt betonlook i ler, H47cm. Alsidig dekoration til entré eller stue, egnet både indendørs og udendørs.

• rustik vase
• betonvase
• urtepotte
• house doctor vase
• keramik krukke
• gulvvase
• dekoration
• Indretning og dekoration
• Rustikt betonlook

Beskrivelse

House Doctor Rustik Vase er en imponerende keramikpotte fremstillet af ler med et karakteristisk rustikt betonlook. Med sin højde på 47 cm og diameter på 37 cm tilføjer den et naturligt og jordnært udtryk til enhver indretning. Vasen er designet til at fungere både som urtepotte og dekorativ vase, hvilket gør den perfekt til både indendørs og udendørs brug. Det porøse materiale og håndlavede finish betyder at hver vase er unik med naturlige variationer i farve og tekstur. Perfekt placering på gulvet i entré eller stue, hvor den skaber liv og personlighed. Kombiner med andre produkter fra Rustik-serien for et sammenhængende design-udtryk i dit hjem.

Specifikationer

serie:Rustik
vægt:10,5 kg
finish:Betonlook
højde:47 cm
diameter:37 cm
vandtæt:Nej (porøst materiale)
materiale:Ler
håndlavet:Ja
produktnummer:Fg0400
udendørs_egnet:Ja
indendørs_egnet:Ja

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er vasen vandtæt?

Nej, vasen er lavet af porøst ler og er ikke helt vandtæt. Brug altid underskål eller indsats ved vanding.

Kan vasen bruges udendørs?

Ja, Rustik vasen er egnet til både indendørs og udendørs brug takket være det robuste lerlerremateriale.

Varierer udseendet mellem produkter?

Ja, da vasen er håndlavet kan der forekomme naturlige variationer i finish, farve og størrelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs

PriceData har fulgt prisen på Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs i 129 dage. Laveste pris i perioden er 749 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 1.189,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 948 kr.

Den nuværende pris på 749 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Urtepotte/krukke House Doctor Rustik H47 cm i ler med råt betonlook - velegnet indendørs og udendørs de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026749 kr226 kr (23%)
29. apr. 2026975 kr226 kr (30%)
11. feb. 2026749 kr440,95 kr (37%)
10. feb. 20261.189,95 kr440,95 kr (59%)
9. feb. 2026749 kr440,95 kr (37%)
8. feb. 20261.189,95 kr440,95 kr (59%)
6. feb. 2026749 kr440,95 kr (37%)
5. feb. 20261.189,95 kr440,95 kr (59%)
28. jan. 2026749 kr440,95 kr (37%)
26. jan. 20261.189,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret