Gå til hovedindhold

Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex

UponorEludstyrEAN: 4021598701083
Pris fra 91 krtil 165 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 74 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 85 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 91 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Fordelerrør Unipipe 2 afgange 1x1/2''
91 kr
Til butik
Fordelerrør Unipipe 2 afgange 1x1/2'' billede

Produktspecifikationer

Mærke: UPONOR
Kategori: Alupex rør og fittings
Farve: 1
Artikel nr.: 1014107
EAN: 4021598701083
Varenr.: 3528569
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor fordelerrør 1 x 1/2´´ med 2 afgreninger
92 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Fordeler rør uponor unipipe 2x1/2
93 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Uponor Uni-C fordelerrør S 1"MT/FT 2X1/2"MT
95,36 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Uponor alupex fordelerrør 1", 2 afgreninger 1/2"
149 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex
152,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Uponor alupex fordelerrør 1", 2 afgreninger 1/2"
165 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK91 kr130 krKøb
2Elvvs.dk92 kr92 krKøb
3Proshop DK93 kr132 krKøb
4EL-GROSSISTEN95,36 kr95,36 krKøb
5CompletVVS149 kr149 krKøb
6VVS.dk152,75 kr152,75 krKøb
7BilligVVS DK165 kr165 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex

PriceData har fulgt prisen på Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex i 147 dage. Laveste pris i perioden er 85 kr (registreret d. 21. april 2026), højeste er 93 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 88 kr.

Den nuværende pris på 91 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Uponor/Wirsbo 1' x 1/2' Fordelerrør 2 afgange Uponor Alupex de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202691 kr1 kr (1%)
27. maj 202692 kr1 kr (1%)
5. maj 202693 kr5 kr (6%)
2. maj 202688 kr1 kr (1%)
1. maj 202687 kr1 kr (1%)
26. apr. 202688 kr3 kr (4%)
25. apr. 202685 kr3 kr (3%)
23. apr. 202688 kr2 kr (2%)
22. apr. 202686 kr1 kr (1%)
21. apr. 202685 kr2 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret